Julia Błaszczyk z brązowym medalem młodzieżowych igrzysk
Julia Błaszczyk, zawodniczka UKS Orkan-Judo Sochaczew, zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 40 kg podczas XVIII Letniego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który odbywa się w Skopje, stolicy Macedonii Północnej.
We wtorkowe popołudnie 22 lipca Julia stoczyła fenomenalny pojedynek o medal, w którym pokonała reprezentantkę Hiszpanii – Nadię Remigio Ruiz. Tym samym udowodniła, że talent, ciężka praca i determinacja mogą prowadzić do sukcesów na arenie międzynarodowej. To jeden z największych sukcesów w historii judo w Sochaczewie.
Osiągnięcie Julii to również efekt zaangażowania i profesjonalizmu trenera Macieja Cichockiego oraz wsparcia całej sekcji Orkan-Judo Sochaczew, rodziny zawodniczki i lokalnego środowiska sportowego. Jej osiągnięcie zostało zauważone i docenione przez Europejską Unię Judo, Polski Związek Judo oraz społeczność judoków w kraju.
To nie pierwsze międzynarodowe osiągnięcie młodej reprezentantki Polski – zaledwie miesiąc temu Julia Błaszczyk zdobyła srebrny medal podczas Otwartego Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej, gdzie pokonała rywalki z Węgier, Belgii i Brazylii.
W niedzielę 27 lipca burmistrz Daniel Janiak witał na warszawskim lotnisku „Okęcie” zawodniczkę oraz jej trenera oraz gratulował im wspaniałego osiągnięcia.
Życzymy Julii Błaszczyk kolejnych sportowych triumfów i oczywiście spełnienia marzeń - powołania do kadry narodowej na kolejne Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w 2028 roku w Los Angeles. (mf)


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!