Logo Dwutygodnika "Ziemia Sochaczewska"

Rysie zwyciężają w debiucie

Ocena 0/5

Przy pełnych trybunach chodakowskiej hali drużyna koszykarska Rysie Sochaczew wygrała swój pierwszy trzecioligowy mecz z zespołem Wilki Radzymin 69:51. Spotkanie odbyło się w sobotę 30 września. Jak Rysie poradzą sobie w debiutanckim sezonie? Tej jesieni naszych koszykarzy czeka jeszcze siedem spotkań, a w hali przy ul. Chopina 101 będziemy mogli ich oglądać jeszcze trzykrotnie. 

Drużyna z naszego miasta, jeszcze pod nazwą SSMK (Sochaczewskie Stowarzyszenie Miłośników Koszykówki), triumfowała w ubiegłym sezonie w amatorskich rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Biznesu. Teraz wystartowała w organizowanej przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego 3. Lidze Mężczyzn. W rozgrywkach na tym szczeblu bierze udział 19 zespołów. W fazie zasadniczej, która potrwa do połowy grudnia tego roku, ekipy rywalizują w czterech grupach systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy uzyskają awans do fazy finałowej sezonu 2023/2024, w której powalczą wiosną o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. 

Pierwszy krok ku temu drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Puchałę zrobiła w swoim debiutanckim starciu w rozgrywkach. Rysie prowadziły po pierwszej kwarcie z Wilkami różnicą 10 punktów. Jednak w drugiej kwarcie goście z Radzymina skutecznie rzucali „trójki” doprowadzając do remisu 27:27 na koniec pierwszej połowy meczu. Po zmianie stron sochaczewska drużyna poprawiła, kulejącą na początku, skuteczność w rzutach osobistych. W trzeciej kwarcie Rysie zbudowały 14 punktów przewagi, co pozwoliło im spokojnie kontrolować spotkanie aż do końca i wygrać 69:51. Na wyróżnienie zasługuje zdobywca 21 punktów w tym meczu - Maciej Pieklak.

Seniorska koszykówka wróciła do Sochaczewa i to jakże udanie. W hali MOSiR przy ul. Chopina Rysie zagrają tej jesieni jeszcze trzy, z zaplanowanych siedmiu spotkań. Zachęcamy do kibicowania na żywo. Mecze rozgrywane będą w soboty o godz. 17.00. Najbliższy odbędzie się 21 października z Polonią Warszawa. 18 listopada Rysie podejmą ekipę UKS Basket Siedlce, a 9 grudnia zmierzą się z drużyną Grupa Strategia Gim92 Warszawa.

Rysie Sochaczew – Wilki Radzymin 69:51 (16:6, 11:21, 25:11, 17:13)
Rysie skład i punkty: Oskar Orlicki, Konrad Spławski (3), Aleksy Białowąs (9), Łukasz Trojanowski (1), Dorian Benigni,  Grzegorz Dzieniszewski (5), Dawid Juskowiak (9), Patrick Benigni (11), Marcin Kubiak (6), Maciej Pieklak (21), Aleksander Pawłowski (4), Kamil Hupert

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności