Logo Dwutygodnika "Ziemia Sochaczewska"

Młodzi mistrzowie języka polskiego

Ocena 0/5

Szkoła Podstawowa nr 4 po raz piąty zorganizowała konkurs „Mistrz Języka Polskiego”. Jest to wydarzenie o zasięgu powiatowym, w tegorocznej edycji uczestniczyli uczniowie wszystkich szkół miejskich oraz pięciu z terenu powiatu.

Konkurs organizuje polonistka z „Czwórki”, Anna Traczyk, wraz z innymi nauczycielami i przy wsparciu dyrekcji. Dodatkową atrakcją były warsztaty teatralne i filmowe dla uczestników. Konkurs miał formę testu, uczestnicy zmagali się z zadaniami z wielu obszarów: zagadki językowe, kreatywność słowa, pisarstwo i frazeologia. Był też moduł filmowy i radiowy. Jak mówi Anna Traczyk, poziom był bardzo wysoki, a sprawdzanie prac było dla komisji przyjemnością. Było to prawdziwe święto polszczyzny, tym bardziej, że 21 lutego jest Dniem Języka Ojczystego. Uroczystość wręczenia nagród uprzyjemnili uczniowie SP 4 przedstawiając ciekawy program słowno-muzyczny.

Konkurs odbył się pod patronatem burmistrza Daniela Janiaka, którego reprezentowała wiceburmistrz Kamila Gołaszewska-Kotlarz. Wręczając nagrody podkreślała, jak ważna jest troska o piękną polszczyznę i gratulowała organizatorom udanego wydarzenia.  

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: klasy czwarte, klasy V-VI i klasy VII-VIII. Tytuły mistrzyń zdobyły: Ludmiła Gąsiorowska, Agata Kaźmierczak i Aleksandra Kochańska, wicemistrzami zostali Dominik Piasecki, Kalina Ptasińska i Juliusz Sowacki. Przyznano też wyróżnienia, które otrzymali: Rozalia Matuszewska, Iga Abczyńska, Zoja Trzcińska, Hanna Głuszczak, Adam Botorowicz, Sara Piłat oraz  Maja Kochańska. 

ig

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności