Logo Dwutygodnika "Ziemia Sochaczewska"

Miejski Dzień Dziecka w Sochaczewie. Cztery godziny zabawy w parku przy szkole muzycznej

Ocena 0/5

W niedzielę 31 maja w godz. 14.00-18.00 w Parku im. I.W. Garbolewskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się Miejski Dzień Dziecka. W programie znalazły się występy dzieci z sochaczewskich szkół i przedszkoli, animacje, konkursy, pokazy oraz liczne strefy zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się o 14.00. Na scenie plenerowej jako pierwsi wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia z programem „Folklorowe love”. Publiczność zobaczy także występy przygotowane przez dzieci i młodzież z miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7. W repertuarze znajdą się układy taneczne, występy wokalne i krótkie programy artystyczne.

Na scenie zaprezentują się m.in. cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 6, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 z programem „Rodzina to skarb”, grupa z Miejskiego Przedszkola nr 3 w programie „W tanecznym rytmie”, a także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z przedstawieniem „Od Alladyna do Lipki”. Występom scenicznym towarzyszyć będą konkursy i animacje prowadzone przez konferansjerki – Niezapominajkę i Prymulkę.

O godz. 15.20 zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas czwartych sochaczewskich szkół podstawowych realizowanego w ramach programu „STOP przemocy rówieśniczej”. 

Po części konkursowej odbędzie się program profilaktyczny poruszający temat uzależnienia od telefonów i nowych technologii. Zwieńczeniem scenicznej części wydarzenia będzie pokaz iluzjonisty.

Równolegle w parku działać będą liczne strefy aktywności. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, tor przeszkód, strefę bobasa, Klockolandię, strefę konstruktora i majsterkowicza oraz animacje plastyczne i ruchowe. Będą też bańki XXL, skręcanie balonów, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki i piasek kinetyczny.

Nie zabraknie atrakcji sportowych i edukacyjnych. Organizatorzy zaplanowali strefę muzyczną, sportową i ekologiczną, przejażdżki bezpiecznym quadem oraz strefę ze zwierzętami, w której pojawią się alpaki i osiołki. Do dyspozycji uczestników będzie także fotobudka.

Podczas wydarzenia swoje stoiska zaprezentują lokalne organizacje pozarządowe, miejskie jednostki i partnerzy wydarzenia. W programie przewidziano również konkursy z nagrodami oraz losowanie vouchera o wartości 500 zł ufundowanego przez Santago Developer DOM.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności