Sylwester z De Mono
Sochaczewianie wspólnie pożegnali stary i powitali Nowy 2024 rok. Sylwestrowa noc organizowana przez miasto Sochaczew odbyła się w amfiteatrze. Gwiazdą wieczoru był zespół De Mono. Pod murami zamku bawiły się tłumy gości.
Już od godz. 22.00 muzyczną rozgrzewkę zapewniał DJ Radia Sochaczew i kutnowskiego radia Q, Mateusz Winiarski. Przy największych hitach disco widownia zapełniała się w oczekiwaniu na koncert grupy De Mono. Jeden z najsłynniejszych polskich zespołów pop-rockowych rozpoczął występ o godz. 23.00. Grupa De Mono zaprezentowała przekrojowy repertuar ze swojej ponad 35-letniej kariery scenicznej i kilkunastu wydanych albumów.
Najwięcej gości na widowni oraz ulicy Podzamcze było oczywiście chwilę przed północą. Wówczas życzenia dla mieszkańców ze sceny amfiteatru składali burmistrz Piotr Osiecki i przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek.
- Życzę sochaczewianom przede wszystkim, żeby się spełniły wszystkie wasze marzenia. Dużo miłości, dużo przyjaźni, dużo radosnych chwil. Bądźmy razem, wspierajmy się, pomagajmy sobie wzajemnie. Wszystkiego najlepszego w nowym 2024 roku – mówił Piotr Osiecki.
Chwilę potem zespół powrócił na scenę, aby zagrać na finał. Po koncercie De Mono za konsoletę wrócił jeszcze DJ Mateusz Winiarski i zabawiał muzycznie publiczność do godz. 1.00.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!