Logo Dwutygodnika "Ziemia Sochaczewska"

Nauczą, zostawią plecak

Ocena 0/5

Jednym ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego było zadanie „Pierwsza pomoc w mieście”.  Trwa właśnie jego realizacja, w szkołach i instytucjach rozpoczęły się zajęcia, a przed nami kolejne.

13 listopada odbyły się pierwsze szkolenia – uczestniczyli w nich uczniowie Szkół Podstawowych nr 1 i nr 7. 14 listopada przeprowadzono zajęcia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Sochaczewskim Centrum Kultury, a następnego dnia w szkołach nr 2 i 4. Do końca listopada udzielania pierwszej pomocy będą się jeszcze uczyli pracownicy i uczniowie Zakładu Komunikacji Miejskiej, Centrum Usług Społecznych i pozostałych szkół. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych ratowników. Pozostanie też po nich sprzęt – każda placówka w ramach programu zostanie wyposażona w torbę/plecak ratowniczy OSP R1. (ig)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności