Logo Dwutygodnika "Ziemia Sochaczewska"

Pierwsza sesja w nowym składzie

Ocena 0/5

6 maja odbędzie się pierwsza sesja IX kadencji Rady Miejskiej Sochaczewa. Początek obrad o godzinie 14.00. Radni tradycyjnie spotkają się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Sesja będzie miała uroczysty charakter, dlatego w jej programie znalazło się tylko kilka punktów. Zgodnie z przepisami sesję otworzy radny najstarszy wiekiem, czyli Jolanta Kulpa-Szczepaniak. Radni elekci odbiorą zaświadczenia o wyborze, a chwilę później złożą ślubowanie. Po słowach odczytanych przez przewodniczącego: „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców” każdy radny wstanie i wypowie słowo ,,ślubuję”. Może też dodać „Tak mi dopomóż Bóg”. Od tej chwili radny obejmuje mandat.

Kolejny punktem obrad będzie wybór przewodniczącego rady miejskiej, co zajmie nieco czasu, bo w sprawach personalnych należy głosować w sposób tajny. Powołana zostanie komisja licząca głosy, zgłoszeni kandydaci na przewodniczącego, przygotowane karty do głosowania. Gdy już poznamy nazwisko nowego szefa rady, ten przejmie prowadzenie sesji od Jolanty Kulpy-Szczapaniak, i w kolejnym punkcie poprosi nowego burmistrza o złożenie ślubowania. Daniel Janiak zapewne wygłosi expose, bo to tradycja naszego samorządu. O głos poprosi zapewne także ustępujący burmistrz, który na ręce przewodniczącego ma złożyć Raport o stanie miasta za 2023 rok. I na tym program I sesji się zakończy.

Na kolejnej sesji wybrani zostaną wiceprzewodniczący rady oraz ustalone składy komisji stałych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności