Burmistrz Daniel Janiak podpisał porozumienie z InPost for Cities
W poniedziałek, 20 października, burmistrz Daniel Janiak podpisał list intencyjny z firmą InPost w ramach programu InPost for Cities. Samorząd miejski współpracuje z największym w Polsce operatorem usług logistycznych już od kilku miesięcy. Firma – znana z urządzeń Paczkomat® – realizować będzie w Sochaczewie działania w ramach programu InPost for Cities.
– Po raz pierwszy współpracowaliśmy podczas WSC Festiwalu, za co bardzo dziękuję. Jest dziś z nami Młodzieżowa Rada Miasta Sochaczew, która współorganizowała to wydarzenie. Młodzi radni są też aktywnie zaangażowani w działania proekologiczne. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem była trzecia edycja akcji RośnieMY Razem, która odbyła się 11 października. Dzięki firmie InPost na terenie bulwarów nad Bzurą – w miejscu, gdzie mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę – mogliśmy posadzić 41 nowych drzew. Wierzę, że to nie koniec i nasza współpraca będzie się rozwijać. Szczególnie spodobała mi się prezentacja programu InPost for Cities oraz propozycja aranżacji przestrzeni miejskich – miejsc, gdzie można usiąść na ławce, zrelaksować się, poczytać książkę i przy okazji odebrać paczkę – mówił burmistrz Daniel Janiak.
– Sochaczew dołącza do grona samorządów partnerskich. W tym przypadku nie mówimy o dobrym początku, bo ten już za nami. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć młodzież podczas WSC Festiwalu, a także sadzenie drzew dla tych, którzy dopiero „wrosną” w ziemię sochaczewską i w przyszłości będą budować lokalną społeczność. Współpraca z burmistrzem od początku układa się bardzo dobrze. Cieszymy się, że w sochaczewskim samorządzie znaleźliśmy partnera, który potrafi być głosem i ambasadorem potrzeb mieszkańców – podkreślił Ariel Wojciechowski, menedżer ds. relacji instytucjonalnych InPost.
Celem programu InPost for Cities jest podnoszenie jakości życia mieszkańców polskich miast i wsi poprzez współpracę z samorządami przy realizacji wartościowych inicjatyw dla lokalnych społeczności. Działania obejmują m.in. tworzenie przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni miejskiej, wsparcie działań dotyczących ochrony środowiska, adaptacji do zmian klimatycznych i zwiększania odporności na nie, edukację nieformalną, aktywizację społeczną, wspieranie zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa.
W podpisaniu listu intencyjnego uczestniczyli również: zastępca burmistrza Kamila Gołaszewska-Kotlarz, radni MRM z opiekunem Piotrem Pętlakiem, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska UM Agnieszka Tomaszewska oraz ekspertka ds. relacji partnerskich InPost Małgorzata Konkol.
Po podpisaniu dokumentu burmistrz zaprosił gości na jesienny spacer po bulwarach nad Bzurą, by pokazać nowo posadzone drzewa w ramach ostatniej edycji akcji RośnieMY Razem.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!