przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
227972 odwiedzin

Paczka do Paczki

A A A

 

Charytatywna akcja pod nazwą„Paczka do paczki” organizowana przez redakcję „Ziemi Sochaczewskiej” przed świętami Bożego Narodzenia została zapoczątkowana w latach 1996/97. 

Jej celem jest zbiórka funduszy oraz darów rzeczowych, które pomagają w przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci z najbiedniejszych rodzin. Co roku redakcja przygotowuje około 200 paczek ze słodyczami, maskotkami, przyborami szkolnymi, książkami i zabawkami. Są one wręczane na uroczystych spotkaniach wigilijnych w świetlicach terapeutycznych i ogniskach pracy pozaszkolnej na terenie miasta. Akcja cieszy się dużym uznaniem i popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i sponsorów, którzy chętnie wspomagają ten szlachetny cel. Od kilku lat włączają się również szkoły, które w swoich placówkach organizują zbiórkę darów lub pieniędzy, a następnie przekazują je redakcji. 

W ostatnich latach pomocą obejmujemy trzy ogniska wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, świetlicę terapeutyczną „Kleks” prowadzoną przez Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Przystań”, ośrodek wsparcia dziennego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oraz świetlicę Caritas z Boryszewa. Paczki otrzymuje też ok. 30 dzieci z rodzin wskazanych przez czytelników, lub takich, którym redakcja od kilku lat udzielała wsparcia. Pieniądze zgromadzone na akcję są umiejętnie wykorzystywane, dzięki czemu ich część pozostaje na koncie bankowym do maja. Wtedy to fundusze uruchamiane są ponownie, tak aby wykorzystać je na Dzień Dziecka. Dzięki temu świetlice i ich podopieczni dwukrotnie korzystają z pomocy. Z okazji Dnia Dziecka organizowane są pikniki, wyjazdy do kina lub kupowane prezenty dla dzieci. Pomysłodawczynią i koordynatorem tej akcji jest Jolanta Śmielak – Sosnowska.

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt