przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
372478 odwiedzin

O gazecie

A A A

O gazecie

Witamy na stronie dwutygodnika „Ziemia Sochaczewska”, najstarszego pisma na sochaczewskim rynku prasowym. Jego historia sięga roku 1990, a więc początków samorządności w naszym kraju. Pierwszy numer gazety ukazał się 18 listopada 1990 roku, a gazeta kosztowała wówczas 1000 (starych oczywiście) złotych. 

Na łamach gazety zamieszczono kilkadzeisiąt tysięcy artykułów, polemik, felietonów i informacji. To prawdziwa sochaczewska kronika. W naszej gazecie można prześledzić wszystko, co przez ten okres działo się w mieście i okolicy. Dzięki niej możemy ocenić sami, co było dobre, co złe, co przyniosło efekty. Widać ludzi, ich dokonania, problemy i sposoby ich rozwiązywania.

Utrzymujemy stały kontakt z czytelnikami organizując szereg imprez i akcji pozawydawniczych. Redakcja jest pomysłodawcą i organizatorem m.in. plebiscytu “Sochaczewianin Roku”, Konkursu Młodych Dziennikarzy, akcji “Paczka do paczki” i wielu innych.

Dlaczego nas czytają?

W listach i opiniach czytelników “Ziemia Sochaczewska” postrzegana jest jako gazeta dobrze poinformowana, a przede wszystkim nie szukająca tanich sensacji. Podajemy sprawdzone informacje, wnioski i komentarze z nich wynikające pozostawiając czytelnikom. 

”Ziemia Sochaczewska” trafia, w co drugi wtorek rano, do ok. 60 punktów dystrubucji, w tym Urzędu Miasta, szkół, przedszkoli, starostwa, szpitala, sądu, Urzędu Skarbowego, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, filii Sohaczewskiego Centrum Kultury, sklepów PSS Społem, sklepu spożywczego przy stacji PKP.

Ukazuje się na terenie miasta w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Oprócz tego nasz dwutygodnik, w formacie elektronicznym, znaleźć można na portalu sochaczew.pl, gdzie cały czas tworzymy jego internetowe archiwum. 

Redakcja znajduje się w centrum miasta, na trzecim piętrze sochaczewskiego ratusza, w sąsiedztwie najważniejszych urzędów, dużych banków i poczty. 

Na czytelników oczekujemy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 w redakcji gazety oraz pod adresem e-mailowym.

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt