przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239443 odwiedzin
Wielki sukces kina letniego

Na każdym z seansów przygotowanych w ramach Sochaczewskiego Kina Letniego pojawiały się setki mieszkańców. Śmiało można dziś mówić o ogromnym sukcesie tego projektu. Przed nami ostatnia szansa by w tym roku obejrzeć film pod chmurką.

Filmy mogliśmy oglądać dzięki głosom oddanym na SKL podczas zeszłorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego głosom mieszkańców. Projekt zgłosiło Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Miasta Sochaczew. Za organizację seansów odpowiadało działające przy ratuszu Centrum Kultury. To, jakie filmy wyświetlane miały być na podzamczu, wybrano w drodze głosowania na stronie kino.sochaczew.pl. Z 20 propozycji najwięcej głosów zdobyły następujące tytuły: „Nietykalni”, „Chłopaki nie płaczą”, „Kiler” i „Dzień Świra”.

Głosowało ponad 700 osób, nic więc dziwnego, że podczas każdego z czterech seansów chętnych na taką formę spędzenia czasu nie brakowało. Muszla koncertowa wypełniona była do ostatniego miejsca. Widzowie zajmowali również pobliskie trawniki i oglądali filmy ułożeni na piknikowych kocach. Centrum Kultury miało też dużo szczęścia. Każdej z projekcji towarzyszyła wspaniała pogoda.

- Świetny film, świetna pogoda, doskonała atmosfera. W Sochaczewie brakowało właśnie czegoś takiego – stwierdziła Ewa, z którą rozmawialiśmy podczas projekcji filmu „Chłopaki nie płaczą”.

Nie była to odosobniona opinia. Pojawiały się nawet głosy, że takie seanse mogłyby się odbywać nawet raz w tygodniu przez całe wakacje.

- Filmy mogłyby być puszczane w weekend, np. w sobotę. Nie mam teraz urlopu, więc ciężko mi było się wybrać na muszlę w ciągu tygodnia. Jednak dałam radę i ostatecznie nie żałuję – relacjonuje Dorota. (...)

Już w czwartek 21 sierpnia o godz. 21, wyświetlony zostanie „Dzień Świra”.

W ostatnich dniach burmistrz zadecydował, że 28 sierpnia na muszli koncertowej odbędzie się jeszcze jeden seans. Jeszcze nie zapadła decyzja jaki film będzie wyświetlany. Przypominamy, że do tegorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono podobny projekt (jego autorem jest ponownie SPRMS). Jeżeli wniosek przejdzie weryfikację i uzyska odpowiednią ilość głosów, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by w przyszłym roku znowu oglądać filmy pod chmurką.

Sebastian Stępień

Zapraszamy też na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
19.08.2014
godz.10:12
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt