przejdź do Sochaczew.pl
207583 odwiedzin
Pasaż na zakończenie wakacji

Można śmiało powiedzieć, że za nami kolejny krok w kierunku zmiany wizerunku Chodakowa. Nową wizytówką dzielnicy stać się może pasaż Duplickiego. Jego modernizacja dobiega właśnie końca.

Umowę na przebudowę pasażu podpisał pod koniec maja burmistrz Piotr Osiecki. Inwestycję wycenioną na ponad 456 tys. zł prowadzi sochaczewska firma PRIMA Bogdana Głuchowskiego. Zgodnie z zapowiedziami ma być ona gotowa w ostatnich dniach sierpnia.

To jedno z najważniejszych tegorocznych miejskich przedsięwzięć. Tym bardziej cieszy więc, że przebiegało ono bez najmniejszych zakłóceń.

- Termin upływa dokładnie 28 sierpnia i nic nie wskazuje na to, by nie miał być on dotrzymany. PRIMA musi dopiąć jeszcze kilka spraw. W skali całego przedsięwzięcia są to właściwie zabiegi kosmetyczne. Dotyczą one ustawienia ławek, tzw. małej architektury czy oświetlenia. Poza tym trzeba się jeszcze przeprowadzić wyrównywanie pobocza - powiedziała nam Krystyna Woźniak z wydziału inwestycji UM.  - Najprawdopodobniej, już w obrębie oddzielnego zamówienia, zamontujemy też wygrodzenia łańcuchowe w rejonie budynku  KS Bzura.

Przebudowa chodakowskiego pasażu prowadzona była przez całe wakacje. To, że zmienił się nie do poznania pokazuje jak dużą pracę wykonały ekipy budowlane. Nowy chodnik, stylowe oświetlenie, uporządkowana zieleń, mierząca 5 m szerokości ścieżka rowerowa w niczym nie przypominają zaniedbanej leszowej drogi, która do niedawna była aleja.

Oprócz ścieżki, przebudowany został także wjazd na nią od ul. Chopina. Pasaż zostanie zamknięty dla ruchu samochodów. Pojazdy będą mogły za to wjeżdżać na parking znajdujący się przy filii Miejskiego Ośrodka Kultury oraz obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Powstaną tam nowe miejsca postojowe. Ratusz przygotował dla tego rejonu nową organizację ruchu.

Pomimo, że pasaż nie został jeszcze oficjalnie otwarty mieszkańcy już częściowo z niego korzystają. Często spotkać można na nim spacerujących oraz rowerzystów. Wszystko to pokazuje jak konieczne jest doinwestowanie tej dzielnicy. Place zabaw, boisko przy Zespole Szkół, remont stadionu „Bzury” czy w końcu nowa aleja są przedsięwzięciami, o których jeszcze kilka lat temu w Chodakowie nikt nie marzył.

Agnieszka Poryszewska

zapraszamy też na nasza stronę ziemia-sochaczewska.pl

A A A
18.08.2014
godz.08:54
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość