przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240217 odwiedzin
Podmyło zamek

Odrestaurowane w ubiegłym roku ruiny sochaczewskiego Zamku Książąt Mazowieckich stały się w ostatnich dniach ofiarą obfitych ulew. Na wzgórzu został wgnieciony fragment posadzki, w tak zwanej izbie stołowej zamku.

 

W poniedziałek 11 sierpnia przeprowadzono wizję lokalną, podczas której starano się ustalić przyczyny usterki. Uczestniczył w niej zastępca burmistrza Stanisław Wachowski i naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM Urszula Cielniak. Wspólnie z przedstawicielem wykonawcy inwestycji – firmą Skanska – zbadali powstałą szkodę i podjęli kroki w celu jak najszybszego jej usunięcia.

Fragment posadzki o powierzchni ok. 4 m2 został uszkodzony w wyniku ostatnich obfitych opadów deszczu. Woda znalazła sobie naturalne ujście między murami zamku i dostała się pod powierzchnię zamontowanego podłoża, co spowodowało jego wgniecenie. Według wstępnych planów likwidacji szkody, naturalnie wydrążoną studzienkę trzeba będzie uszczelnić betonem, tak aby w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń.

Póki co teren izby stołowej postanowiono wygrodzić. W najbliższych dniach będzie on niedostępny dla zwiedzających. Szkoda wywołana przez żywioł sprawiła, że w ostatnią niedzielę nie odbyło się zwiedzanie wzgórza zamkowego wspólnie z przewodnikami ze stowarzyszenia „Nasz Zamek”. Jednakże zaplanowany w najbliższy weekend, przeprowadzany w ramach programu Sochaczewskiego Lata, piknik historyczny „Zawisza Czarny nad Bzurą” ma odbyć się bez przeszkód. (mf) 

Zapraszamy też na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
14.08.2014
godz.12:45
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt