przejdź do Sochaczew.pl
207412 odwiedzin
Z dziećmi nie da się przewidziec wszystkiego

Jak opiekujemy się swoimi dziećmi? Czy da się przewidzieć wszystkie zagrożenia i jak żyć dalej po tragedii? Postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi i choć częściowo odpowiedzieć na te pytania.

Tragedią w Nowych Mostkach nadal żyje cały powiat. Doszło tam do niewyobrażalnego nieszczęścia i trudno nawet znaleźć słowa, które mogłyby pocieszyć rodzinę zmarłej dziewczynki.

- Ogromnie współczuję tym ludziom. Wszyscy powinniśmy otoczyć ich życzliwością. Dobrze byłoby też, gdyby rodzina skorzystała z pomocy psychologa, szczególnie dzieci będące świadkami tragedii. Pozwoli to im przetrwać najbliższy, najbardziej bolesny czas – powiedziała nam pedagog Monika Radwańska-Komosa. – W tej chwili może trudno im w to uwierzyć, ale najważniejsze jest, by nie obwiniali się, przebaczyli sobie samym i sobie wzajemnie. Zrozumienie, że nie na wszystko można mieć wpływ, pozwoli im żyć dalej.

Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie. Do podobnych wypadków dochodzi rzadko. Z rozmowy, którą przeprowadziliśmy z rzecznikiem sochaczewskiej policji Izabelą Senderowską wynika, że z zasady dobrze opiekujemy się dziećmi.

Więcej na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
18.07.2014
godz.08:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość