przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262193 odwiedzin
Gdzie nad wodę?

Wakacyjne plany może pokrzyżować nie tylko brzydka pogoda, ale również brudna woda, gdyż nie wszystkie kąpieliska mają aprobatę lokalnych sanepidów. Możemy jednak sprawdzić, dokąd jechać, żeby z urlopu wrócić zadowolonym.

W ostatnich dniach Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie, po zapoznaniu się z wynikami z przeprowadzonych badań jakości wody, poinformował o przydatności wody do kąpieli  w jeziorach: Bratoszewo w Gostyninie i Lucieńskie w Budach Lucieńskich, gm. Gostynin.

Dodatkowo na terenie województwa mazowieckiego warunki sanitarne spełniają: Zalew Zegrzyński („Dzika plaża”) w miejscowości Nieporęt, Zalew Sobótka w Płocku, Zalew Żyrardowski w Żyrardowie.

Miejscami w dalszym ciągu nienadającymi się do użytkowania z powodu zakwitu glonów lub nieakceptowalnej barwy wody są: Górny Staw w miejscowości Pionki i Zalew Borki w Radomiu. Bez obaw można kąpać się za to w pobliskiej Koszelówce i Zdworzu.

Główny Inspektor Sanitarny przypomina też, że ze względu na nasze zdrowie, nie należy korzystać z kąpieli w wodach, które są mętne i mają zmienioną barwę oraz zapach, co świadczy o silnym zakwicie glonów, a zwłaszcza sinic w zbiornikach wodnych. Według specjalistów, namnażaniu bakterii sprzyjają wysokie temperatury, bezwietrzna pogoda i brak opadów. opr. jk

Więcej w najnowszej "Ziemi". Zapraszamy też do odwiedzenia strony  ziemia-sochaczewska.pl

A A A
18.07.2014
godz.11:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt