przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307505 odwiedzin
Piotr Sz. przed sądem

Prokuratura zakończyła postępowanie dowodowe w sprawie głośnego zabójstwa w Chodakowie. Piotr Sz. stanie przed Sądem Okręgowym w Płocku.

W tegoroczną sylwestrową noc doszło do zdarzenia, które odbiło się echem w całym kraju. Piotr Sz. wyszedł z domu z długim nożem survivalowym i ruszył w stronę mężczyzn, którzy, jak sam twierdzi, wcześniej zaatakowali go podczas imprezy odbywającej się w parku. Dalsze zdarzenia doprowadziły do śmierci jednego z braci B., cieszących się w Chodakowie nie najlepszą reputacją.

Po zabójstwie Piotr Sz. zabrał z domu oszczędności, wsiadł w samochód i odjechał. Od tego momentu prokuratura i policja próbowały go ująć. Rozesłany został za nim list gończy, sprawdzane były różne, nawet najmniej prawdopodobne pogłoski. (...)

Podczas przeprowadzonej wizji lokalnej, oskarżony utrzymywał, że zasłonił się tylko nożem, na który nadział się szarżujący na niego napastnik. Dziś wiemy, że biegły podważył tę wersję.

- Biorąc pod uwagę głębokość penetracji nożem biegły wykluczył, że ktoś sam na ten nóż się nabił. Jego zdaniem musiało nastąpić pchnięcie - powiedziała nam szefowa sochaczewskiej prokuratury, Beata Sobieraj-Skonieczna.

Po przeprowadzeniu postępowania prokuratura zdecydowała się na postawienie zarzutu z art. 148, czyli zabójstwa. Podlega ono każe pozbawienia wolności od 8 do 25 lat  lub karze dożywocia.

- Trudno na tę chwilę określić, jak do zarzutu ustosunkuje się sąd. Nawet Sąd Najwyższy  stosuje w podobnych sytuacjach różne orzecznictwo. Z jednej strony kieruje się zasadą, że jedno pchnięcie nożem nie może świadczyć o zamiarze pozbawienia życia. W innych orzeczeniach, jeśli to jedno pchnięcie wymierzone zostało w części witalne ofiary, jak w tym przypadku w serce, sąd  uznaje, że zamiar pozbawienia życia był ewidentny - dodaje Beata Sobieraj-Skonieczna.

Sebastian Stepień

Więcej w najnowszej "Ziemi Sochaczewskiej". Zapraszamy też na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
07.07.2014
godz.12:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt