przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307493 odwiedzin
Sochaczewianin na wakacjach

Płocka delegatura wojewódzkiej Inspekcji Handlowej w Warszawie przeprowadziła kontrole badające przygotowanie biur podróży do wakacji. Nasza redakcja z kolei postanowiła sprawdzić, jak sytuacja wygląda w Sochaczewie. Przygotowaliśmy również kompendium wiedzy dla każdego turysty.

Na podstawie wyników kontroli można pokusić się o stwierdzenie, że rynek jest w pełni przygotowany do sezonu. Pomimo to klienci biur, by móc w pełni korzystać z uroków wczasów, powinni zapoznać się z kilkoma podstawowymi zagadnieniami.

Gwiazdki i foldery
Po pierwsze, osoby, które zamierzają skorzystać z usług biura podróży, muszą sprawdzić, czy działalność danego biura jest wpisana do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Informację można uzyskać w Oddziałach Turystyki Urzędów Wojewódzkich, w Departamencie Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy oraz w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (pod adresem: http:// turystyka.crz.mg.gov.pl). Tylko przedsiębiorcy wpisani do rejestru spełniają warunki przewidziane przepisami prawa. Jednym z nich jest obowiązek posiadania stosownej umowy ubezpieczeniowej. Beneficjentem takiej polisy jest marszałek województwa. Posiada on upoważnienie do uruchomienia środków pieniężnych w celu np. zapewnienia powrotu do kraju klientom upadłego biura podróży.

Kolejną ważną czynnością jest uważne przeczytanie treści informacji zawartych w ofercie, a nie potoczne „rzucenie okiem” na kolorowe wydawnictwa. Warto w tym miejscu podkreślić, że nie istnieją jednolite standardy kategoryzacji obiektów hotelarskich. Zatem hotel „czterogwiazdkowy” w Tunezji może znacznie różnić się od tego w Paryżu.

Michał Raczkowski, właściciel biura Protravel zaznacza, że w tej kwestii sochaczewianie stali się już dość zapobiegliwi. Przeważnie wybierają hotele czterogwiazdkowe. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o najpopularniejsze kierunki czyli: Grecję, Turcję, Egipt, Hiszpanię i Tunezję.

(ap)

Więcej na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
26.06.2014
godz.10:26
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt