przejdź do Sochaczew.pl
206066 odwiedzin
Słoneczna niedziela dla Kacpra

 

Ponad 21 tysięcy zł udało się zebrać na rzecz chorego na białaczkę Kacperka Kamińskiego. Główna zbiórka odbyła się w niedzielę 8 czerwca na miejskim placu targowym przy ul. Pokoju.

 

Plac za Bajlandią odwiedziły tłumy ludzi. Powodem były dwie połączone imprezy: Festyn Rodzinny oraz pokazy motoryzacyjne KAGER SOCHACZEW Racing. Przez cały dzień młodzi wolontariusze (głównie rówieśnicy Kacpra z SP nr 4) zbierali pieniądze do puszek. Na przybyłych gości czekała moc atrakcji. Kto chciał z nich skorzystać, ten płacił specjalną imprezową walutą – „borutkami”. Można było za nie m.in. przejechać się gokartem lub motocyklem. Tomka Sołdaczuka i sochaczewską Borutę wspomagali zaprzyjaźnieni motocykliści z Łowicza, Łęczycy i Rawy Mazowieckiej. Ponadto najmłodszy wolontariusz, 6-letni Kuba, innym dzieciom oferował przejażdżkę quadem. W ogródku jordanowskim dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, malowanie buziek, paintball, czy prezentowane przez Juniora Odkrywcę eksperymenty z suchym lodem.

Przeprowadzono również licytacje. Pod młotek poszła m.in. oficjalna piłka Mundialu w Brazylii z podpisami dziennikarzy sportowych TVP, którzy na antenie telewizji będą komentować Mistrzostwa Świata; koszulki i inne gadżety przekazane przez znanych sportowców (m.in. fanty od Artura Szpilki czy Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka); wejście za kulisy na Dniach Sochaczewa i możliwość spotkania się z gwiazdami Donatanem i Cleo, czy grupą Big Cyc.

O godz. 14.00 nastąpiło oficjalne otwarcie, w którym wzięli udział wszyscy, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Rolę wodzirejów pełniła dyrektor Centrum Kultury Agata Kalińska i raper Daniel „Kosmita” Janiak, siła napędowa imprezy. W ciągu dnia na scenie można było podziwiać występy dziecięcych zespołów tanecznych i pokazy zumby. Po godz. 18.00 scena należała do wykonawców disco-polo. Wystąpiły grupy: Sheyker, Freestyle, Atomic, Crazy Team i Progress. Konsolę obsługiwali DJe Żabson i Kubloss.

Jednak atrakcją, która przyciągnęła najwięcej osób były pokazy motoryzacyjne. Na plac zjechały ekskluzywne, tuningowane i legendarne maszyny; imponująco prezentował się chociażby Ford Mustang z 1966 roku. Na torze przeprowadzono konkursy - przykładowo w rzucie oponą na odległość, czy w odkręcaniu koła na czas. Zręczność kierowców przetestowała i zaprezentowała szkoła jazdy Stach(L)ewski. Pokazy jazdy akrobatycznej i driftingu przygotował KAGER SOCHACZEW Racing.

Podczas całodniowej niedzielnej imprezy oraz w czasie kwesty do puszek na miejskim Dniu Dziecka tydzień wcześniej, udało się zebrać 21.418,70 zł i 7,5 euro. Ta kwota jest wynikiem kilkutygodniowych przygotowań, ciężkiej praca wolontariuszy, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla Kacperka oraz ofiarności mieszkańców.

12-letni Kacper od trzech lat choruje na ostrą białaczkę szpikową. Dwa miesiące temu nieoczekiwanie nastąpił nawrót choroby. Teraz Kacper czeka na przeszczep szpiku kostnego. Kto nie był na imprezie, nadal może wspomóc Kacpra, przekazując wpłaty na konto. Liczy się każda złotówka; całość zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Kaperka po przeszczepie. Nr rachunku: 24 1240 1822 1111 0010 5770 8839.

Organizatorami niedzielnego wydarzenia byli: Burmistrz i Urząd Miasta w Sochaczewie, pracownicy Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych pod kierunkiem Agaty Kalińskiej, Stowarzyszenie „Sochaczew-Daj się Ponieść” (w składzie: Daniel Janiak, Jakub Widyński, Magdalena Maciejewska, Milena Maciejewska, Martyna Jankowska, Katarzyna Gostyńska, Łukasz Kuciński, Łukasz Osiński), Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Beata Domańska, Iwona Gemza, Ewa Dąbrowska, Anna Niewiadomska, Krystian Orzeszek, Adrian Wieczorek, Boruta MC Poland, Kajaki PM Sport, Firma FOTA, MOSiR Sochaczew, wolontariusze ze szkół: SP nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, „Ogrodnik”, LO Chopin, wolontariusze i pracownicy MOPS, harcerze z 4 drużyny sochaczewskiego hufca oraz najmłodsi mieszkańcy ulicy Senatorskiej, którzy pomagali przy rozkładaniu toru.

A A A
09.06.2014
godz.16:02
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość