przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239447 odwiedzin
Rada Miasta o pieniądzach na inwestycje

Dziś, 27 maja, w sali konferencyjnej UM odbędzie się XLI sesja Rady Miejskiej. W programie znalazło się 13 uchwał dotyczących m.in. zmian w budżecie miasta, nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta zasłużonym nauczycielom i wychowawcom, ustanowienia programu „Sochaczew Weteranom”.

Podczas sesji aż o 1,3 mln zwiększone zostaną tegoroczne wydatki inwestycyjne, a źródłem ich pokrycia będzie nadwyżka budżetowa z 2013 roku. Burmistrz proponuje, by:

♦ dodatkowe 855.000 zł przeznaczyć na budowę kompleksu boisk sportowych przy Chodakowskim Zespole Szkół. Jeszcze w wakacje ma tam powstać boisko do piłki nożnej z trawy naturalnej układanej z rolki, otoczone bieżnią trzytorową o nawierzchni poliuretanowej, a także drugie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 28x42 m, przykryte nawierzchnią poliuretanową i ogrodzone. Jak zapewnia dyr. Zbigniew Pakuła, z obydwu obiektów mają korzystać nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 7 i Gimnazjum Nr 3, ale cała społeczność Chodakowa. W budżecie miasta na utworzenie kompleksu odłożono wstępnie 800 tys. zł – na tyle szacowano wartość tego projektu zgłoszonego do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego (zajął I miejsce w plebiscycie). Przetarg pokazał, że za jakość wykonania i spełnienie marzeń chodakowksich dzieci trzeba zapłacić więcej. Firma Gardenia Sport z Warszawy oszacowała wartość prac na 1,4 mln zł, a przecież do tego należy doliczyć jeszcze np. inspektorów nadzoru, ewnetualne prace dodatkowe. Badania wykazały, że kosztowne będzie np. odpowiednie przygotowanie terenu, na którym ma powstać boisko wielofunkcyjne. Swoją cenę ma też bieżna trzytorowa i oświetlenie obiektu. Burmistrz będzie jednak przekonywał radnych, że warto tę inwestycje zrobić raz, ale dobrze.

♦ o 350 tys. zł, do 1.150 tys., zwiększyć wydatki na budowę parkingu przy stacji PKP. Utwardzony plac na 95 miejsc ma powstać jeszcze w tym roku jesienią, obok wieży ciśnień, kilkadziesiąt metrów od peronów. W budżecie miejskim na ten cel zarezerwowano 800 tys. zł., ale by rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę na wykonawstwo z ZWK Józefa Siekierskiego potrzeba dodatkowych 90 tys. zł. Skąd zatem wniosek o 350 tys.? Wynika on planu przejęcia na własność gruntu przy ul. Sienkiewicza. Ratusz chce wykupić od kolei teren, na którym ma być realizowana ta inwestycja. Zgodnie z założeniami parking będzie darmowy dla mieszkańców Sochaczewa.

♦ o 100 tys. zł zwiększyć wydatki na przebudowę pasażu Duplickiego w Chodakowie. Pierwotnie na to zadanie odłożono 372 tys., lecz faktycznie potrzebne są 472 tys. O ten kontrakt starały się cztery firmy żądające za przebudowę pasażu od 457 do 652 tys. zł. Najtańszą ofertę złożyło PHU PRIMA z Sochaczewa, 456.800 zł, i to z tą firmą ratusz chce zawrzeć umowę na wykonawstwo.

 

A A A
27.05.2014
godz.12:15

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt