przejdź do Sochaczew.pl
207581 odwiedzin
Wielkanocne granie dla Michała

Ponad tysiąc złotych udało się zebrać podczas świątecznej aukcji i loterii, która odbyła się 11 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego. Pozyskane fundusze zostały przekazane na zakup windy dla niepełnosprawnego Michała Jasińskiego.

 

Piątkowa impreza „Wielkanocne granie” została połączona z rozstrzygnięciem konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę wielkanocną”, który został zorganizowany w ramach projektu „Tradycje i obrzędy świąteczne”. Na konkurs wpłynęło ponad dwieście prac z dwudziestu czterech przedszkoli i szkół z terenu powiatu sochaczewskiego.

Komisja konkursowa, w skład, której weszły instruktorki plastyki Monika Sałacińska i Barbara Jachimowicz oraz dyrektor MOK przy ul. Żeromskiego Halina Pędziejewska, oceniając prace pod uwagę brała m.in. oryginalność pomysłu, trwałość formy i samodzielność wykonania. W kategorii na najpiękniejszą ozdobę w grupie wiekowej przedszkola i klasy 0 jury postanowiło pierwsze miejsce przyznać Adamowi Wawerowi z Miejskiego Przedszkola nr 3, drugie – Tomaszowi Tępczykowi z MP nr 4, zaś trzecie otrzymała Gabriela Biszczan z MP nr 7. W kategorii na najpiękniejszy stroik wielkanocny w grupie wiekowej przedszkola i klasy 0 pierwsze miejsce przyznano grupie Biedronki z Miejskiego Przedszkola nr 4 (praca zbiorowa), drugie –Zuzannie Gomoliszek z Przedszkola Samorządowego w Iłowie, a trzecie – grupie Misie z Miejskiego Przedszkola nr 4 (praca zbiorowa). W kategorii na najpiękniejszą ozdobę w grupie wiekowej klasy I-III na miejscu pierwszym uplasowała się Maja Cieślak, ze Szkoły Podstawowej nr 3, na drugim – Aleksandra Łukasik z SP w Kątach, zaś na trzecim – Oliwia Siepka z SP nr 3. W kategorii na najpiękniejszy stroik wielkanocny w grupie wiekowej klasy I-III komisja konkursowa pierwsze miejsce przyznała Marcelinie Palasik z SP w Kapturach, drugie otrzymała Rozalia Wdleowska z SP w Brzozowie, natomiast trzecie – Milena Kędzior z SP w Kurdwanowie. Najpiękniejszą ozdobą w grupie wiekowej kl. IV-VI okazała się praca Oliwii Olkowicz z SP w Kątach. Miejsce drugie przyznano Mai Stachurzewskiej, uczennicy SP nr 3, zaś trzecie – Mateuszowi Osickiemu z SP nr 2. Najpiękniejszym stroikiem wielkanocnym w grupie wiekowej kl. IV-VI była praca Jolanty Michałowskiej, uczennicy SP w Kurdwanowie. Drugie miejsce należało do Julii Pawłowskiej z sochaczewskiej „czwórki”, natomiast trzecie do Oliwii Banaszczak, również uczennicy SP nr 4.

W grupie wiekowej gimnazjum, najwyżej oceniona została praca Kingi Kozłowskiej z Gimnazjum w Nowej Suchej. Miejsce drugie przyznano Natalii Michalak z Gimnazjum nr 1. W tej samej grupie wiekowej najpiękniejszym stroikiem wielkanocnym okazała się praca Dominika Teresiaka z Gimnazjum w Nowej Suchej. Miejsce drugie otrzymała Aneta Kuśmirek, gimnazjalistka w Kozłowa Szlacheckiego.

Podczas imprezy na scenie MOK w świątecznym przedstawieniu „Rozmowy w koszyku” wystąpiła estrada dziecięca „AniBeAniMe” pod kierunkiem Beaty Oziemblewskiej. Mali aktorzy inspirując się popularnym programem telewizyjnym „Rozmowy w toku” przygotowali niezwykle zabawne dialogi, które prowadzili między sobą m.in. Kura Grdakula i Baran Julian. Nie zabrakło także wielkanocnych piosenek i gorących życzeń.  

Niewątpliwie gwoździem programu była aukcja i świąteczna loteria na rzecz chorego Michała Jasińskiego, którą poprowadziła Izabela Goryniak. Dzięki ludziom, którym nie jest obojętny los niepełnosprawnego mieszkańca Żdzarowa udało się zebrać 1278 zł. Pozyskane fundusze przyczynią się do realizacji marzenia Michała – zamontowania w domu windy. Przypomnijmy, iż Michał cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, jest całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Wszystkie czynności manualne wykonuje za pomocą specjalnego czujnika umieszczonego na czole. Jest to niezwykle utalentowany chłopak, który maluje obrazy, zajmuje się grafiką komputerową, samodzielnie stworzył własną stronę internetową. Niestety tata Michała nie żyje i cała opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła na jego mamę. Kobieta codziennie musi znosić i wnosić syna na górę. Dodatkowym utrudnieniem są wąskie schody w ich domu. Zakup windy, której koszt wynosi około 40 tysięcy złotych w dużym stopniu ułatwiłby funkcjonowanie Michała i jego mamy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć akcję i przyczynić się do spełnienia marzenia Michała mogą dokonywać dowolnych wpłat na konto Banku Spółdzielczego w Sochaczewie, nr:  169283 0006 0010 2515 3000 0010.  

(MAK) 

A A A
15.04.2014
godz.10:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość