przejdź do Sochaczew.pl
213850 odwiedzin
Kąty skarżą się na rowy

Od zeszłego roku woda stoi w przydrożnych rowach. Jak spadnie większy deszcz, przelewa się przez mostki – twierdzą mieszkańcy Kątów. - Znamy sprawę i postaramy się ją jak najszybciej załatwić – odpowiadają pracownicy Urzędu Gminy Sochaczew.

Po prawej stronie drogi, w okolicach szkoły i cukierni w Kątach woda w rowach przybrała już brunatny kolor. Widać, że stoi tam od wielu miesięcy. Mieszkańcy mówią o zatkanych przepustach, ale także o tym, że rowy są za głębokie i dlatego napływają do nich wody gruntowe.

- Po deszczu rów w okolicach mojego domu napełnia się tak, że woda przelewa się przez mostek. Ale w tym roku mieliśmy suchą zimę, a teraz taką samą wiosnę, a woda i tak zajmuje dwie trzecie rowu – mówi jeden z mieszkańców. – Tędy jeździ dużo dzieci na rowerach, zdarza się też podchmielony rowerzysta. Jeśli wpadnie do rowu napełnionego wodą, to może z niego nie wyjść – dodaje.

- Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej prowadził już w tym rejonie prace. Są wybudowane nowe mostki przy wjazdach do posesji, ale jeszcze nie wszędzie – powiedział nam Wojciech Ćwikliński, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Do świąt chcemy przebudować pozostałe.

Jego zdaniem problem polega na tym, że od kanału lubiejewskiego, do którego powinna spływać woda, przepusty są wybudowane za wysoko i trzeba je przerobić. Jeżeli to nie pomoże, gmina będzie musiała latem przebudować przepust przy byłej Pollenie.

- Przez wójta gminy rozważana jest także możliwość pozyskania pieniędzy z tzw. schetynówek – dodaje Wojciech Ćwikliński. – Jeśli udałoby się je zdobyć, byłaby szansa na przebudowę całej ulicy Płockiej, zarówno nawierzchni, jak i rowów znajdujących się w poboczach po obu stronach drogi. To definitywnie rozwiązałoby problem, ale to dłuższa perspektywa czasowa.

Na pewno ucieszyłoby także  mieszkańców, którzy twierdzą, że stała obecność wody w rowach powoduje rozmiękanie i osuwanie się skarpy, na której szczycie znajdują się m.in. studzienki gazowe.

Jolanta Sosnowska

A A A
11.04.2014
godz.13:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość