przejdź do Sochaczew.pl
206048 odwiedzin
Komisja z Załuskowie

Sprawa Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” w Załuskowie została przekazana do kuratorium oświaty. Zdecydowała o tym na swym ostatnim posiedzeniu, wbrew woli Zarządu Powiatu, Rada Powiatu. Już tylko ten fakt pokazuje,  jak poważny jest problem w tej placówce.

Sprawę kilkakrotnie opisywaliśmy już na łamach „Ziemi Sochaczewskiej”. Tylko w 2013 r. w MOW miało dojść do 180 ucieczek. Przebywające w nim dziewczęta bez żadnych przeszkód opuszczają placówkę, która pozbawiona jest odpowiednich zabezpieczeń. W ośrodku ma panować mobbing. Wprowadzane są nieracjonalne oszczędności, przy jednoczesnym przeroście zatrudnienia. Zdaniem pracowników, upatrujących przyczyny nieprawidłowości w decyzjach dyrektor Aldony Szymańskiej, władze starostwa ignorują sygnały dotyczące funkcjonowania ośrodka. Kadra z Załuskowa miała informować o tym już w październiku ubiegłego roku.

Ale nie wszyscy pracownicy uważają, że w ośrodku dzieje się źle. Z powodu sprzecznych doniesień na temat panującej w nim sytuacji, komisja oświaty Rady Powiatu zdecydowała się przeprowadzić tam wizytację.

- Jesteśmy już po wizytacji w Załuskowie. Mamy do czynienia z dwoma skrajnymi stanowiskami. Kilkunastu pracowników wysuwa przeciwko pani dyrektor bardzo poważne zarzuty – powiedziała nam członek powiatowej  komisji oświaty Anna Ulicka. – Nie da się ukryć, że konflikt jest bardzo zaawansowany.

 

Agnieszka Poryszewska

Więcej czytaj w Tygodniku „Ziemia Sochaczewska”(1.04.2014)

A A A
01.04.2014
godz.15:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość