przejdź do Sochaczew.pl
207605 odwiedzin
Skarpa zabezpieczona

Od prawie dwóch lat obsuwała się skarpa w Plecewicach przy drodze wojewódzkiej nr 705 z Sochaczewa do Wyszogrodu.Teraz wydaje się porządnie zabezpieczona.

Przypomnijmy, że ze skarpy w tym miejscu zaczęła wypływać woda, która powodowała powolne obsuwanie się gruntów w kierunku Bzury. Po kilku komisjach powołanych przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zamknięto połowę ulicy, tak że ruch pojazdów odbywał się na przemian.

Rozpoczęto usuwanie drzew i krzewów ze zbocza, a następnie przywieziono ciężkie betonowe płyty. Ułożone na całej długości u podnóża skarpy miały powstrzymać jej osuwanie się. Nie zatrzymały jednak całkowicie tego procesu. Aby jeszcze bardziej umocnić skarpę, zaczęto przywozić ciężarówki głazów, które warstwami układano od podnóża aż do wierzchu skarpy. Na głazy nałożono kolejne warstwy mniejszych kamieni, a po ich ułożeniu zabezpieczono je metalową siatką, aby się nie osuwały. Przy drodze założono nowe metalowe barierki, tak, aby samochody nie zatrzymywały się na tym odcinku. (jw)

A A A
01.04.2014
godz.15:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość