przejdź do Sochaczew.pl
207556 odwiedzin
Czarzasty w DPS

W ostatnią środę przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Uczestniczył w niej szef mazowieckich struktur partii Włodzimierz Czarzasty.

Przedstawicielom lokalnych i ogólnopolskich mediów zaprezentowano oficjalne stanowisko SLD w tej sprawie.

- Na zwołanej Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu w dniu 31 stycznia 2014 r.  Prezydium Rady oraz Zarząd Powiatu nie potrafił wyjaśnić genezy przestępczych poczynań podległych pracowników, polegających na okradaniu podopiecznych - starszych, schorowanych ludzi oczekujących wyłącznie wsparcia i pomocy. Ponadto nie wyjaśnione zostały podczas sesji również inne wątki afery zawarte w pytaniach radnych.

(…)Sochaczewskie SLD widzi jako jedną z głównych przyczyn afery, która ma charakter rozwojowy, związek i powiązania pomiędzy Stowarzyszeniem Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej oraz sochaczewskim PSL-em - mówiła przewodnicząca rady powiatowej SLD Henryka Cieślak.

Podczas konferencji nie brakowało mocnych słów i trudnych pytań. Większość z nich pozostaje jak na razie bez odpowiedzi. Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Ziemi Sochaczewskiej”.

Agnieszka Poryszewska 

A A A
06.02.2014
godz.12:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość