przejdź do Sochaczew.pl
207556 odwiedzin
Okrojony sezon Szpili

 

Sochaczewski ekstremalny Łukasz Pilewski obecnie przygotowuje się już do obecnego sezonu. Nadszedł więc czas na podsumowanie poprzedniego. Jak pamiętamy w roku 2013 śnieg długo leżał co spowodowało nie tylko odwoływanie meczów piłkarskich. Również kolarze grawitacyjni rozpoczęli swoje jazdy ze sporym poślizgiem.

Dodatkowo Łukasz otworzył sklep rowerowy i obowiązki z tym związane ograniczyły ilość jego startów. Kilka sukcesów jednak odniósł. Pierwszy start podczas 3-dniowego, majowego festiwalu Joy Ride Fest 2013 (Kluszkowce) potraktował treningowo. Co prawda zajął odległe miejsce w dualu jednak czasu nie stracił. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już na początku czerwca Szpila zajął 3 miejsce w Lublinie (kategoria Open MTB). Kolejny start to Polish 4X Open na warszawskiej Kazurce. Ósme miejsce w gronie najlepszych w Polsce to niezły wynik. Dwa tygodnie później Pilewski był dziewiąty (kategoria Elita) w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Szczawnie-Zdrój.

Kolejnym wyzwaniem były Mistrzostwa Polski w nowej dyscyplinie olimpijskiej – BMC Racing. Łukasz był siódmy w Dzierżoniowie i szósty w Lublinie, co dało naszemu ekstremalnemu szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski BMC Racing.

Jakie są plany Łukasza Pilewskiego na najbliższy sezon? 

„Jeśli chodzi o plany na sezon 2014 są o wiele bardziej ambitne niż przed rokiem. Jestem przede wszystkim mocno zmobilizowany do treningu. W styczniu trenowałem w hali do BMX w słowackich Senkvicach. Tam się trochę rozjeździłem i potrenowałem z dobrymi zawodnikami z całej Europy. W tym roku planuję około dziesięciu startów, w tym kilka imprez poza granicami naszego kraju. Dodatkowo od dwóch lat jestem w zespole, który organizuje akademickie wyścigi kolarskie. Nasza praca została dostrzeżona i doceniona przez międzynarodową federację. W tym roku mamy możliwość zorganizowania w Jeleniej Górze Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym. To trzecia co do wielkości impreza kolarska na świecie. Już dzisiaj zapraszam kibiców kolarstwa w Sochaczewie na tę imprezę.”

(et)

A A A
06.02.2014
godz.10:34

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość