przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240441 odwiedzin
Studniówki ruszyły pełną parą

Styczeń to nie tylko okres karnawału, ale także miesiąc studniówek. Uczniowie niektórych sochaczewskich szkół średnich bale studniówkowe mają już za sobą. Dla wielu z nich było to pierwsze wielkie wyjście i tym samym okazja do założenia wyjątkowej kreacji.

Tegoroczni maturzyści o studniówce zaczynają myśleć już we wrześniu, a na opanowanie kroków poloneza mają dwa miesiące. Udział w studniówce jedną osobę kosztuje ponad tysiąc złotych, bo oprócz wpłaty na organizację imprezy, która średnio wynosi 500 zł od pary, należy doliczyć także zakup sukienki lub garnituru, butów oraz biżuterii. Jednak na tym lista przygotowań się nie kończy. Standardem jest wizyta u fryzjera, zrobienie profesjonalnego makijażu, manicure i solarium. Sprawdzamy zatem, jakie w tym roku obowiązują studniówkowe trendy oraz gdzie sochaczewska młodzież będzie się bawić.
Uczniowie „Iwaszkiewicza” i „Ogrodnika” jako pierwsi
Sezon studniówkowy zainaugurowali 11 stycznia uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ci pierwsi postanowili bawić się w dworku „Magnat” przy ul. Warszawskiej, zaś uczniowie „Ogrodnika” wybrali zajazd „Rozdroże” w Nieborowie. Tradycyjnie zabrzmiał staropolski polonez a walca z wychowawcami klas odtańczyli wybrani uczniowie.
Maturzyści z „Iwaszkiewicza” zamiast programu artystycznego, który przedstawiany jest w trakcie imprezy i zazwyczaj parodiuje „ciało pedagogiczne”, postanowili na studniówkowej płycie przygotować nagranie odnoszące się do niektórych programów telewizyjnych – np. uczniowie technikum gastronomicznego odnieśli się do „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler. Abiturienci „Iwaszkiewicza” bawili się przy muzyce zespołu Remedium, zaś hitem muzycznym okazała się „Bałkanica” zespołu Piersi. Bal studniówkowy mają przed sobą jeszcze uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego – czyli tzw. „osiemdziesiątki”. Ich impreza odbędzie się 18 stycznia w „Dukacie”. Tydzień później – 25 stycznia także w zajeździe „Rozdroże” na sto dni przed maturą będzie się bawić młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Sochaczewie.

Katarzyna Łażewska

Więcej w następnym wydaniu Tygodnika „Ziemia Sochaczewska” (14.01.2014)

A A A
16.01.2014
godz.08:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt