przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281591 odwiedzin
Weekend amatorskiego kopania

Przedświąteczny weekend był w sochaczewskiej hali MOSiR poświęcony piłce kopanej. 21 i 22 grudnia odbył się III Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Miasta Sochaczew. Jak zwykle zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze, a na parkiecie amatorzy walczyli z zawodowcami. Po zawodach udało mi się namówić organizatorki – Agnieszkę Osińską i Annę Winnicką na krótki wywiad.

Przybliżcie siebie Czytelnikom tygodnika „Ziemia Sochaczewska”.
Agnieszka Osińska: Nie lubię mówić o sobie, ale niech będzie. Mam 21 lat, ukończyłam ZSCRKU w Sochaczewie, a obecnie studiuję logistykę w  Wyższej Szkole Cła i Logistyki w Warszawie. Przez 5 lat byłam związana ze studiem tańca nowoczesnego Ewy Osińskiej w MOK Boryszew. Przez lata prób, wylanego potu, nasza mobilizacja i determinacja została doceniona niejednokrotnie. Niestety przez życie prywatne, szkołę i pracę, taniec zszedł na drugi plan. Mimo to mam nadzieję, że zdobyte umiejętności nie pójdą na marne i będę miała możliwość je jeszcze wykorzystać.
Anna Winnicka: Mam 19 lat i jestem absolwentką LO im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, a moim aktualnym przystankiem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie studiuję na pierwszym roku Ochronę Środowiska. Kiedy byłam dzieckiem, moją pasją była gra w tenisa stołowego. Swoją przygodę z tym sportem zaczęłam od gry w MKS Orkan, byłam tam na początku jedyną dziewczyną, więc było to dla mnie duże wyzwanie. Następnie przeniosłam się do klubu Tęcza  Budki Piaseckie. Tam z koleżankami grałam w II lidze. Niestety sprawy osobiste spowodowały, że musiałam skończyć z grą. Nie chciałabym w taki sposób zakończyć historii z tym sportem, dlatego planuję iść na kurs instruktora i pomagać dzieciakom spełniać marzenia, tak jak mi pomógł pan Damazy Pyrak.

Co to jest SPRMS i na czym polega jego działalność?
Anna Winnicka: SPRMS z założenia jest swojego rodzaju think tank’iem, tzn. po pierwsze zrzesza osoby z różnymi zainteresowaniami, pracujące w różnych branżach lub do nich aspirujące, a także pragnących się rozwijać licealistów. Po drugie organizuje wydarzenia zarówno, sportowe jak i kulturalne, edukacyjne itp. Generalnie są to imprezy, które pomagają promować i rozwijać naszą społeczność lokalną, samo miasto oraz członków stowarzyszenia.
Agnieszka Osińska: Ta różnorodność pozwala nam docierać do ogromnej grupy odbiorców i dawać im alternatywę co do formy spędzenia wolnego czasu. SPRMS, składające się na dzień dzisiejszy z piętnastu aktywnie działających członków, pragnie się rozwijać, czego Sochaczew będzie naocznym świadkiem.

Kiedy i w jaki sposób narodziła się idea turnieju dzikich drużyn?
Agnieszka Osińska: Idea turnieju zrodziła się w trakcie burzy mózgów na spotkaniu stowarzyszenia. Kilka osób zauważyło potrzebę zorganizowania dużego eventu dla większej ilości osób, ponieważ wyczuwaliśmy brak tego typu wydarzeń w okresie zimowym. Jak się szybko okazało, turniej cieszył się i nadal się cieszy dużym powodzeniem, czego potwierdzeniem jest już trzecia udana edycja.

Co sprawia największą trudność w organizacji tego typu przedsięwzięcia?
Anna Winnicka: Największą trudnością jest oczywiście połączenie życia prywatnego z organizacją tego typu wydarzenia. Może nie wszyscy wiedzą, ale naprawdę trzeba poświecić dużo czasu, żeby coś takiego w ogóle stworzyć. Większość z nas studiuje lub pracuje poza Sochaczewem.
Agnieszka Osińska: Ale na szczęście w organizację turnieju zaangażowała się znaczna część członków stowarzyszenia, więc udało się wszystko pogodzić. Zdarzały nam się potknięcia, ale dzięki nim możemy uczyć się na błędach i eliminować je w przyszłości.

Jak oceniacie tegoroczny turniej?
Anna Winnicka: Największym docenieniem naszej pracy jest dobra zabawa uczestników. Gratulacje należą się amatorskim drużynom, które podjęły się rywalizacji z klubowymi zawodnikami. Jak się szybko okazało, nie taki diabeł straszny jak go malują.
Agnieszka Osińska: Przy tej okazji chciałybyśmy serdecznie podziękować członkom stowarzyszenia za pomoc w organizacji. Wielkie podziękowania należą się również firmie Grawer-Max Trofea Sportowe, Klubokawiarni Niesforna oraz MOSiR-owi Sochaczew.
Anna Winnicka: Bez wsparcia tych partnerów turniej najpewniej nie doszedłby do skutku, a na pewno nie odniósłby takiego sukcesu.

Wygrała drużyna All Stars, w składzie której zobaczyć można było piłkarzy Bzury Chodaków i KS Teresin.
Wyniki
Grupa A
Marysia Była Lekko w Szoku – Drink Tema  2:2
Kabanosy Tarczyńskiego – Promil Malesin  1:0
Marysia Była Lekko w Szoku – Kabanosy Tarczyńskiego  1:0
Drink Team – Promil Malesin  2:0
Marysia Była Lekko w Szoku – Promil Malesin  8:1
Drink Team – Kabanosy Tarczyńskiego  2:1
Awans: Marysia Była Lekko w Szoku i Drink Team
Grupa B
All Stars – Imprezowe Rybno  2:0
KS I Ostrowiec – BZK Team  2:0
Imprezowe Rybno – BZK Team  4:3
All Stars – KS I Ostrowiec  2:2
Imprezowe Rybno – KS I Ostrowiec  3:1
All Stars – BZK Team  7:0
Awans: All Stars, Imprezowe Rybno
Grupa C
Partyzant Grzegorz – To Nie Są Leszcze Stefan  2:0
Brochów – Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy  1:0
To Nie Są Leszcze Stefan – Brochów  1:1
Partyzant Grzegorz -  Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy  1:1
Mongolscy Przemytnicy Rzeżuchy – To Nie Są Leszcze Stefan  2:0
Partyzant Grzegorz – Brochów  0:0
Awans: Partyzant Grzegorz, Brochów
Grupa D
Unia Boryszew Odrodzenie Potęgi – Chodaków  0:0
Boryszew – KS II Ostrowiec  1:1
Unia Boryszew Odrodzenie Potęgi – Boryszew  6:0
Chodaków – KS II Ostrowiec  3:0
KS II Ostrowiec – Unia Boryszew Odrodzenie Potęgi  2:1
Chodaków – Boryszew  4:1
Awans: Chodaków, KS II Ostrowiec
Ćwierćfinały
Marysia Była Lekko w Szoku – Brochów  3:2
Drink Team – Partyzant Grzegorz  3:1
All Stars – KS II Ostrowiec  7:0
Chodaków – Imprezowe Rybno  2:0
Półfinały
Marysia Była Lekko w Szoku – Drink Team  1:0
All Stars – Chodaków  2:1
mecz o III miejsce
Chodaków – Drink Team  2:1
Finał
All Stars – Marysia Była Lekko w Szoku  6:1
 

Składy medalowych drużyn
All Stars: Michał Nowakowski, Przemysław Kubisz, Adrian Binienda, Marcin Leszczyński, Bartosz Targaszewski, Marek Simiński, Kamil Stencel, Krystian Wiśniewski, Szymon Skowron
Chodaków: Marcin Chmielak, Patryk Malinowski, Ernest Dzięcioł, Maciej Wilamowski, Michał Janiszewski, Patryk Szewczyk
Marysia Była Lekko w Szoku: Mateusz Noskowicz, Jacek Maciągowski, Piotr Marcinkowski, Adam Góralczyk, Michał Ozimek, Adam Barcikowski

(et)

A A A
10.01.2014
godz.08:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt