przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
281587 odwiedzin
Żłobek już u siebie

Otwarto już nowy Integracyjny Żłobek Miejski w Sochaczewie. Do placówki wybudowanej przy ul. Hanki Sawickiej zaczęły uczęszczać pierwsze dzieci. Kolejne maluchy będą dołączać do nich przez cały styczeń.
Oprócz 5 sal dydaktycznych z toaletami, na placówkę składa się: szatnia, magazyny, toaleta dla dzieci dostępna bezpośrednio z placu zabaw, zespół pomieszczeń kuchennych do przygotowywania i wydawania posiłków dla 180 dzieci przebywających w żłobku i w sąsiadującym z nim Miejskim Przedszkolu nr 1 oraz zespół pomieszczeń gospodarczych. Cały obiekt ma prawie 900  mkw. powierzchni użytkowej.
Przeprowadzkę zaplanowano bardzo szczegółowo. Najpierw, praktycznie od wakacji, pracownicy sukcesywnie przewozili mniej używane sprzęty. Główna część przeprowadzki zajęła zaledwie kilka dni. Placówka była nieczynna jedynie przez trzy dni: 27, 30 i 31 grudnia. Pomieszczenia po dawnej siedzibie żłobka w bloku przy al. 600-lecia zostały już przekazane ich właścicielowi Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej.
Agnieszka Poryszewska
Więcej w następnym wydaniu Tygodnika „Ziemia Sochaczewska” (14.01.2013)
 

A A A
10.01.2014
godz.08:45
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt