przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240049 odwiedzin
Rozdaliśmy 360 paczek

Tyle dzieciaków otrzymało prezenty w ramach świątecznej akcji „Paczka do paczki” od 18 lat organizowanej przez naszą redakcję. To zasługa wielu osób, firm i szkół, które wspólnie z nami pomagają najbardziej potrzebującym.

Przed świętami Bożego Narodzenia redakcja zamieniła się w wielki magazyn słodyczy, zabawek i książek. Stało się tak za sprawą sponsorów, którzy wpłacili na konto akcji 8.685,20 zł, a także darczyńców wspierających nas rzeczowo. Mieszkańcy przynosili słodycze, zabawki, orzechy z własnej hodowli, odzież, szkoły prowadziły zbiórkę maskotek, gier planszowych, puzzli i przyborów szkolnych, a szkoła muzyczna, jak co roku, przeprowadziła kwestę podczas koncertów bożonarodzeniowych. Ich uczestnicy zasilili nas kwotą 735,20 zł.

Mobilizacja była ogromna. Po zebraniu funduszy trzeba zamówić artykuły spożywcze do paczek. Od lat pomaga nam w tym PSS „Społem”, negocjując z dostawcami dobre ceny. Niezastąpiona w tym zadaniu jest pani Barbara Winnicka, która przez wiele tygodni gromadzi także gadżety od firm współpracujących z PSS, aby w grudniu przekazać je redakcji. To wszystko trzeba przetransportować do naszej siedziby. W tym roku ponownie pomogli nam uczniowie ZSCKP w Sochaczewie pod kierunkiem wicedyrektora Macieja Wódki. Każdego dnia do redakcji docierały kolejne pudła i worki wypełnione po brzegi. Musieliśmy znaleźć dla nich miejsce, a także prowadzić normalną działalność wydawniczą.

Byliśmy gotowi na 17 grudnia, kiedy to odbywały się pierwsze wigilie we wspieranych przez nas  świetlicach. Trudno opisać radość dzieci podczas tych przedświątecznych spotkań. Wypełniają je jasełka, dzielenie się opłatkiem, wspólna kolacja, a potem św. Mikołaj z prezentami. W tych placówkach dzieci uczą się, jak mogą wyglądać prawdziwe święta, bez alkoholu i przemocy, za to z choinką i wigilijnymi potrawami.

W paczkach znalazły się m.in.: płatki do mleka, kakao rozpuszczalne, litrowy karton soku, chrupki podarowane przez firmę Mardol, wyroby czekoladowe z Mars Polska, kruche ciasteczka, czekolada, słone paluszki. Dodatkowo każde dziecko dostało upominek w postaci gry, książki, maskotki, piórnika, płynu do kąpieli, czy puzzli. Do świetlic trafiło 140 paczek. Pozostałe 220 otrzymały dzieci z niezamożnych rodzin zgłoszonych do redakcji. Aby zaspokoić wszystkie potrzeby, musieliśmy dokupić artykułów spożywczych. Ostatnie paczki (dla osób z listy rezerwowej) nie były też tak okazałe. Ważne jednak, że nikt nie odszedł z redakcji z kwitkiem. Dla rodziców odwiedzających nas w tym czasie bardzo przydatne okazały się jajka, które przekazała ferma drobiu państwa Mateusiaków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tym roku finansowo i rzeczowo. To dzięki Państwu udało się uszczęśliwić ogromną ilość dzieci, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji. W większości wypadków nie ze swojej winy, bo straciły pracę, pojawiła się długotrwała choroba lub urodziły się kolejne dzieci. Ideą akcji jest wyręczenie rodziców, wcielenie się w św. Mikołaja, ale takiego domowego, który sprawia, że wszystkie dzieci, bez względu na stan zamożności, znajdują pod choinką prezenty.

Akcję „Paczka do paczki” organizujemy od 18 lat. Naszą pełnoletność doceniło ognisko wychowawcze TPD w Trojanowie, przygotowując olbrzymich rozmiarów laurkę. Znalazł się na niej symboliczny dowód osobisty wydany akcji z okazji ukończenia 18 lat. Dziękujemy za pamięć o nas i za wspólnie ze świetlicami spędzony czas. I jeszcze jedna ważna uwaga. Już niemal wszystkie wspierane przez nas placówki mają sponsorów, którzy pomagają w potrzebie, przygotowują dodatkowe prezenty, odwiedzają dzieci. W tym roku takiego darczyńcę pozyskało ognisko wychowawcze TPD w Chodakowie. To pozwala nam spokojnie myśleć o przyszłości. Nawet gdyby nasza akcja przestała istnieć, świetlice nie zostaną same.

Jolanta Sosnowska

„Paczkę do paczki” finansowo wsparli:

Pani Barbara Komorowska – prezes Bakoma SA, państwo Grażyna i Krzysztof Rostkowscy – właściciele sklepów jubilerskich przy ul. Warszawskiej i Narutowicza, pani notariusz Jolanta Teresa Demczyszyn, pan Stanisław Grażka – prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie, pani Halina Pędziejewska, pan Mikołaj Krajewski, państwo Hanna i Marek Rybiccy, państwo Helena i Dawid Cendeccy – właściciele firmy transportowej Promex sc, Sebastian Stępień, JRB firma konsultingowo-handlowa, pan Patryk Malesa, koło różańcowe przy parafii NNMP w Trojanowie, pani Teresa Stanisława Kałęcka, hurtownia artykułów przemysłowych państwa Wandy i Tadeusza Przychodny, dyrekcja i społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie

Rzeczowo i logistycznie pomagali:

Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 3, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. F. Chopina, Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Szkoła Językowa Helen Doron wyposażyli nas w maskotki, gry, zabawki i książki, Mars Polska przekazał słodycze, Pani Barbara Winnicka i PSS „Społem” zgromadzili dla nas artykuły do paczek oraz gadżety od firm handlowych, firma „Mardol” państwa Witkowskich ufundowała produkowane przez siebie chrupki, państwo Wiesława i Lucjan Jamka przekazali słodycze i orzechy, pan Witold Kornacki, Hubert Safulak i Dominik Doracki  przynieśli do redakcji gry i zabawki, ferma drobiu państwa Mateusiak dostarczyła jajka, uczniowie ZSCKP pomagali przy transporcie i rozładunku artykułów do paczek, pomoc otrzymaliśmy także od kilku rodzin chcących zachować anonimowość.

A A A
03.01.2014
godz.09:18
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt