przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239445 odwiedzin
Sochaczew dał przykład rządowi

Rząd planuje wprowadzenie ogólnopolskiej karty dużej rodziny, która ma uprawniać m.in. do tańszych przejazdów pociągami PKP, zniżek w muzeach, darmowy wejściówek do parków narodowych, niższej o połowę opłaty za wydanie paszportu. Wraz z szefem resortu pracy Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem nad programem pracowała grupa burmistrzów i prezydentów miast, w tym burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

W czwartek, 19 grudnia, podczas specjalnej konferencji prasowej ministerstwo pracy przedstawiło założenia ogólnopolskiej karty dużej rodziny. Do pracy nad programem zaproszono włodarzy miast, w których podobna karta już działa i przynosi jej posiadaczom realne oszczędności. Wraz z Piotrem Osieckim w zespole tym znaleźli się także m.in. prezydenci i burmistrzowie Ostrołęki, Grodziska Mazowieckiego i Siedlec. 

- Cieszę się, że Sochaczew stał się wzorem do naśladowania i nasze doświadczenia przełożą się na ogólnopolski projekt. Zaproszenie do grona doradców to docenienie naszego programu wdrażanego konsekwentnie od prawie roku. Zaproponowany katalog ulg dla dużych rodzin jest atrakcyjny, ale ciągle rozważamy jego rozszerzenie o nowe usługi - mówi P. Osiecki.  

Program Sochaczewskiej Karty Rodziny ustanowiony został na sesji 25 stycznia 2012 roku i od samego początku cieszył się wielkim powodzeniem szczególnie, że jej posiadaczy objęto 50% ulgą przy zakupie biletów ZKM, wejściówek na basen, zaproponowano też o połowę niższą stawkę za odbiór śmieci posegregowanych.
- Realnie rodzina korzystająca tylko z tych trzech ulg może zaoszczędzić miesięcznie 150-300 zł, a to naprawdę poważna kwota w każdym domowym budżecie, nie tylko rodzin popularnie nazywanych 3+ - dodaje burmistrz.  

Obecnie z 1093 uprawnionych o Kartę wystąpiło aż 64% osób z tej grupy, a to oznacza, że 2/3 dużych sochaczewskich rodzin korzysta np. z tańszych o połowę biletów ZKM i wejściówek na basen, a także całego katalogu zniżek oferowanych przez prywatnych partnerów SKR. Od chwili ustanowienia Karty, przystąpiło do niej szesnastu przedsiębiorców. Taniej można korzystać z Internetu, uczyć się języka angielskiego, obciąć włosy, kilkanaście procent mniej zapłacić za podręczniki szkolne.  

Co daje Sochaczewska Karta Rodziny?
● 50% zniżki przy zakupie biletów miesięcznych ZKM,
● 50% zniżki przy zakupie biletów i karnetów na basen ORKA,
● 50% zniżki przy zakupie biletów na lodowisko i w wypożyczalni łyżew,
● 50% zniżki przy zakupie biletów wstępu do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą,
● 50% zniżki na ofertę własną Miejskiego Ośrodka Kultury,
● 50% zniżki w opłatach za posegregowane śmieci,
● 50% zniżki za abonament internetowy w firmie Interkam plus złotówka za instalację,
● do 10 do 50% zniżki na różne elementy z szerokiej oferty Przedszkola Niepublicznego "Akademia Smyka" i Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Akademia Prymusa",
● 40% zniżki za abonament internetowy w firmie Interdom plus darmowa aktywacja karty,
● 30% zniżki na zajęcia naukowe dla dzieci i 20% zniżki od ceny podstawowej na Urodziny Naukowe odbywające się w firmie  „Junior Odkrywca”,
● 30% zniżki od ceny podstawowej kursu językowego w szkole języka angielskiego „ENGLISH BEST WAY”,
● 30% zniżki na wszystkie zabiegi rehabilitacyjne wykonywane przez gabinet „Fizjomed Rehabilitacja” Moniki Milewskiej,
● 20% zniżki na zakup jaj w fermie drobiu w miejscowości Czerwonka Parcel 93,
● 20% zniżki na strzyżenie dzieci, 10% zniżki dla młodzieży i dorosłych oraz 5% bonifikaty na zakup kosmetyków w salonie fryzjerskim „ROCOCO” Sylwii Dudek,
● 15-20% zniżki na strzyżenie wykonywane w Zakładzie Fryzjerskim Iwony Jędrzejewskiej,
● 15% zniżki przy zakupie artykułów biurowych, podręczników szkolnych w księgarni „J.O.G.I.” Doroty Walickiej,
● 15% zniżki na zakup odzieży, obuwia i sprzętu turystycznego w sklepie turystycznym i biurze podróży „TREKOTRAVEL”,
● 15% dla każdego dziecka uczestniczącego w zajęciach szkoły języka angielskiego HELEN DORON; 100 zł dla drugiego, trzeciego i kolejnego dziecka w przypadku powtarzania się danego kursu wśród pozostałych dzieci; 10% zniżki w warsztatach wakacyjnych oraz dodatkowy 5% rabat przy jednorazowej płatności rocznej z góry.
● od 5 do 15% zniżki przy zakupie zdjęć do dokumentów, okolicznościowych studyjnych czy ślubnych studyjnych i plenerowych wykonywanych przez „FOTO-STUDIO” Teresy Łasicy,
● 10% zniżki przy zakupie kwiatów, aranżacji bukietów w „KWIACIARNI” Danuty Klonowskiej,
● 10% zniżki na zakup fotografii studyjnej i plenerowej wykonanej w firmie KAROL- PHOTOAGENCY Karola Pruskiego,
● 7% zniżki na zakup karnetów OPEN 3 i 6-miesięcznych w GYMME FITNESS CLUB

Rozwija się także drugi projekt, tym razem skierowany do seniorów. Od maja 2013 roku o wydanie Sochaczewskiej Karty Seniora wystąpiło już 915 osób mających 75 lat lub więcej (37% uprawnionych)  i 245 osób w wieku 65+ (8% uprawnionych). O spodziewanym sukcesie tej karty może przesądzić fakt, że seniorzy 75+ otrzymują m.in. 50% zniżki w opłacie za posegregowane śmieci.

A A A
29.12.2013
godz.09:51
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt