przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240391 odwiedzin
Rugbiści ruszają do akcji

 

To nie było zwykłe spotkanie burmistrza z grupą sportowców. To było spotkanie kolegów - starszego, doświadczonego, który już zakończył wspaniałą karierę, z młodszymi, którzy dopiero ją zaczynają.


Burmistrz Piotr Osiecki spotkał się w ubiegłym tygodniu z seniorami i seniorkami RC Orkan Sochaczew i działającej w ramach klubu sekcji żeńskiej Tygrysice.
Opowiedział im o swojej drodze do rugby, karierze sportowej, największych sukcesach, grze w reprezentacji Polski, funkcji kapitana, jaką w niej sprawował, a następnie wyjeździe do Francji, gdzie spędził kilka lat grając zawodowo w rugby.

- Ja tam jechałem spełnić sportowe marzenia. Od początku wiedziałem, że we Francji nie zostanę, że moje miejsce na ziemi to Polska, Sochaczew - wspominał w trakcie spotkania.

- Co dał mi sport? W dużej mierze ukształtował mnie jako człowieka. Odporność na stres, chęć osiągnięcia celu, punktualność, zdyscyplinowanie, organizacja pracy, odpowiedzialność za siebie i za zespół - mógłbym wyliczać długo - opowiadał Piotr Osiecki. Mówił prawie dwie godziny. Nikt nie ziewał i się nie nudził.

- Szedłem na to spotkanie z dużymi obawami. Bo ja dla wielu z was jestem przecież już leśnym dziadkiem. Dziękuje wam, że byliście cierpliwi. Dzięki wam odmłodniałem o parę ładnych lat, wróciłem do przepięknych czasów - dodał na zakończenie Piotr Osiecki.  

- Zaprosiliśmy Piotra nie jako burmistrza, ale jako starszego kolegę. By opowiedział o tym, co dało mu rugby. Co dał mu sport. Jak przez sport doszedł do sukcesu także w późniejszym życiu zawodowym, najpierw jako dyrektor Orkana, potem MOSiR-u, wicestarosta, a wreszcie burmistrz - mówi trener pierwszej drużyny RC Orkan, Bogdan Wróbel, który był jednym z inicjatorów spotkania. 

- Po zakończeniu rundy jesiennej usiedliśmy wspólnie z radą drużyny, by zastanowić się co jeszcze możemy zrobić, by podnieść swoje umiejętności, wiedzę na temat sportu, motywację do treningu i gry. Miasto bardzo nam pomaga, ale wiadomo, że te środki nie starczają na wszystko. Musimy znaleźć sponsorów. Zachęcić jeszcze większą grupę kibiców do wspierania naszej drużyny. Dziś rywalizujemy z ekipami, które mogą zapewnić swoim zawodnikom naprawdę wysokie stypendia. My takiej możliwości nie mamy. Dlatego chcemy dać coś od siebie. Sobie nawzajem, ale też naszym kibicom, generalnie sochaczewskiej społeczności. Będziemy prowadzili szereg akcji, które mam nadzieję sprawią, że o rugby będzie w mieście jeszcze głośniej niż jest. Takie spotkania, jak to z Piotrem Osieckim mają na celu budowę atmosfery w drużynie, podnoszenie poziomu świadomości i zaangażowania zawodników, ich motywacji do uprawiania rugby - dodaje Bogdan Wróbel. 

- Spotkanie z Piotrem Osieckim było już drugim, jakie zorganizowaliśmy tej zimy. Tydzień wcześniej Natalia Gawrylczyk z Gymme Fitness Club przeprowadziła szkolenie dla seniorów i juniorów w zakresie odpowiedniego żywienia - dodaje Maciej Brażuk, przez lata kapitan reprezentacji Polski, dziś jej menedżer, organizatorów ostatnich meczów kadry na stadionie Polonii i wciąż jeden z liderów drużyny RC Orkan. 

- Bardzo mocno zaangażowaliśmy się w akcję "Szlachetna paczka". Udało nam się namówić do współpracy wiele osób, dzięki czemu nasza paczka ledwie zmieściła się do dużego dostawczego samochodu. Gdy pani Ania, mama naszej rodziny, dla której zbieraliśmy prezenty, zobaczyła ile tego udało się zebrać, powiedziała do nas "Ta paczka jest tak wielka, jak wielcy są ludzie, którzy ją zbierali" - opowiada Marta Dybiec, kierownik i była zawodniczka żeńskiej sekcji RC Orkan - sochaczewskich "Tygrysic". 

- W najbliższy piątek w hali MOSiR-u odbędzie się kolejna akcja. Trening pokazowy cross fit pod kierunkiem uznanego trenera Marcina Domańskiego, byłego zawodnika AZS AWF Warszawa, dziś cenionego warszawskiego trenera i instruktora fitness, a także fizjoterapeuty, który pracuje m.in z reprezentacją Polski. Zapraszamy od 19. Będzie można podpatrzeć jak trenują najlepsze ekipy świata, bo dziś na takim treningu opierają swoje przygotowania fizyczne nie tylko czołowe drużyny rugby, ale też piłki nożnej, czy siatkówki - zachęca Bogdan Wróbel.

et

A A A
30.12.2013
godz.14:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt