przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240438 odwiedzin
Znów zagrają dla dzieci i seniorów

W niedzielę 12 stycznia po raz 22. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło kwesty brzmi „Na Ratunek”, a konkretnie chodzi o zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Po rozmowach z krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej prof. dr. hab. med. Piotrem Kalicińskim, WOŚP ze środków, które zostaną zebrane podczas 22. finału, zamierza kupić tomografy komputerowe, RTG oraz aparaty USG. Chodzi m.in. o doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych w sprzęt i aparaturę medyczną dla dzieci nie tylko służącą szybkiej kompleksowej diagnostyce, ale również umożliwiającą podjęcie jak najskuteczniejszych działań ratujących zdrowie i życie dzieci po urazach. Poza tym ciągle istnieje potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych oraz dociera deklaracja środowisk medycznych o ich tworzeniu. W związku z tym fundacja zamierza część zebranych pieniędzy, już po raz drugi, przeznaczyć na doposażenie istniejących lub nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

O tym, co w ramach Orkiestry będzie działo się w Sochaczewie, napiszemy w kolejnym wydaniu „Ziemi Sochaczewskiej”. (pab)  

A A A
23.12.2013
godz.13:15

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt