przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240225 odwiedzin
Młodzież pomaga

W miniony piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie odbył się koncert charytatywny na rzecz chorego na białaczkę Kacpra. Pomysłodawczyniami i organizatorkami były dwie uczennice „Chopina”.

Często się słyszy, że dzisiejsza młodzież to typy spod ciemnej gwiazdy. Egoiści i materialiści ukierunkowani tylko na zaspokajanie własnych potrzeb. Okazuje się jednak, że młodzież ma bardziej ludzką twarz niż to wynika z obiegowych i często niesprawiedliwych opinii.

Dwie fantastyczne dziewczyny z LO Chopina – Martyna Feliga i Aleksandra Błędowska postanowiły pomóc choremu dziecku. Zorganizowały super imprezę z muzyką, tańcem i licytacją, na której obok płyt i zdjęć z autografami znalazły się między innymi koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz moneta z 1933 roku podarowana przez posłankę Julię Piterę.

Stronę muzyczną zapewniły gorące rytmy Lombelico del Mondo, stonowana muzyka szkolnego jazz bandu oraz rockowe granie The Rootless. Tańcem zajęli się „supermeni” z Carbo Dance oraz ich starsze koleżanki prowadzone przez mega energetyczną Annę Baśkiewicz.

Ciekawy byłem kim są organizatorki. Udało mi się przeprowadzić krótki wywiad z jedną z nich, Martyną Feligą.

 Skąd pomysł, żeby zorganizować taką imprezę? Jak dowiedziałyście się o Kacperku?

Ola wpadła na pomysł, żeby zorganizować akcję charytatywną w naszej szkole i zaproponowała mi współpracę, dlatego że obie wcześniej starałyśmy się pomagać innym. Ponieważ utrzymuję kontakt z organizatorem poprzedniego koncertu charytatywnego, na którym wystąpili The Rootless i Awrock, padł pomysł zorganizowania koncertu. Parę dni później dowiedziałyśmy się o chorym na białaczkę 11-letnim Kacprze . Skontaktowałyśmy się z jego mamą i tak nawiązała się nasza znajomość.

Kto pomagał wam w organizacji koncertu?

Ogromną pomoc otrzymaliśmy od wielu osób, jednak największą od dyrektora ZSO, pana Dariusza Miłkowskiego, bez którego ta impreza nie miałaby miejsca. W trakcie przygotowań spotkaliśmy jeszcze jednego człowieka o wielkim sercu - Krystiana Myczkę, któremu również pragniemy podziękować. Dzięki uprzejmości wielu firm, artystów, sklepów i osób prywatnych mogliśmy przeprowadzić licytację. Wszystkie zebrane pieniądze przekażemy na leczenie Kacperka. W tym miejscu, współnie z Olą, serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi, nauczycielom, rodzicom, wolontariuszom, zespołom, które wystąpiły, firmie ochroniarskiej Juwentus, pani Annie Robak z Ergo Hestii, pani Małgorzacie Feliga z Biura Rachunkowego, pani Danucie Ciurze, pani Bożenie Chądzyńskiej, panu Przemysławowi Gaikowi, pani Julii Piterze, vlogerkom aggie81irl i TheKretka1, markom Cherrish i Letter Bag, Borucie Motors, wszystkim artystom, firmom, piekarniom, sklepom i aptekom.

 Ile czasu trwały przygotowania?

Przygotowania do koncertu ruszyły miesiąc przed Mikołajkami. Wiedziałyśmy, że czeka nas ogrom pracy, jednak kiedy poznałyśmy Kacpra, byłyśmy pewne, że warto.

 Z czym miałyście największy problem przy organizacji koncertu?

Chyba najtrudniej było pogodzić naukę i wszystkie obowiązki związane z organizacją koncertu, a było ich naprawdę wiele.

 Czy macie w planach organizację podobnych imprez w przyszłości?

Będziemy utrzymywać kontakt z Kacprem i nadal starać się pomóc mu wygrać z chorobą. Czas pokaże, czy uda nam się jeszcze zorganizować podobną akcję. Mamy nadzieję , że tak. 

Więcej w najnowszym numerze.

et

A A A
09.12.2013
godz.08:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt