przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262193 odwiedzin
Bądźmy selektywni

 

Za półtora roku śmieciowa rewolucja stanie się faktem. Na razie musi się dokonać w głowach sochaczewian. Selektywna zbiórka śmieci powinna stać się  w naszych domach czymś powszechnym i naturalnym. Jeżeli tak się nie stanie, ucierpi na tym nie tylko środowisko naturalne, ale i nasz portfel.

 

- Mieszkańcy będą wnosili do gminy opłaty zgodnie z jedną, wyznaczoną w drodze uchwały stawką - mówi wiceburmistrz Stanisław Wachowski. - Gmina wybierze przedsiębiorcę, który opróżni śmietnik, a jego zawartość wywiezie. Będzie również musiała sprawować nadzór nad dalszym losem odpadów. Jeśli mieszkańcy będą  je selekcjonować, gmina pobierze niższe opłaty  -  Dzięki równej stawce za odbiór odpadów nikomu nie będzie opłacało się podrzucać śmieci do lasu lub porzucać je przy drogach. Zniknie też powód, śmieci pozbywać poprzez spalanie ich w domowych piecach. 

Nasze redakcja aktywnie włącza się w promowanie pozytywnych ekologicznie zachowań. Wspólnie z urzędem miejskim postanowiliśmy ogłosić

konkurs plastyczny pod hasłem „Bądźmy selektywni”

adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczających do przedszkoli. Przyjmujemy prace indywidualne i grupowe. Mogą być wykonane dowolną techniką. Mogą stanowić także formy przestrzenne, takie jak rzeźba czy instalacja. 

Każdy z autorów powinien pokazać w swojej pracy, dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci. Proponujemy bardzo luźną interpretację tematu. Uczestnicy mogą skupić się na negatywnych skutkach zaśmiecania otoczenia, w którym żyjemy, ale także pozytywnych stronach gospodarowania odpadami. Mile widziane będzie zastosowanie w pracach materiałów pochodzących z recyklingu.

Konkursowe jury stworzy redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” oraz Marcin Hugo-Bader. Na prace czekamy do końca marca pod adresem: Tygodnik „Ziemia Sochaczewska”, ul. Żeromskiego 12, 96-500 Sochaczew. Udział w konkursie zadeklarowały już pierwsze placówki. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez władze miasta oraz sponsorów. Dodatkowym wyróżnieniem będzie prezentacja prac uczestników na wernisażu, który odbędzie się w drugiej połowie kwietnia w mieszczącej się w Urzędzie Miejskim  galerii „Most”.  (ap) 

A A A
13.02.2012
godz.13:03

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt