przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262196 odwiedzin
Co dalej z POIK

 

Dzisiaj wracamy do sprawy Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, w którym od 1 lutego zmienił się kierownik. Sprawa była omawiana na ostatniej sesji rady powiatu.

 

Z końcem stycznia z POIK odeszła za porozumieniem stron dotychczasowa kierowniczka Monika Radwańska-Komosa. Objęła stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 4 w Sochaczewie. Jej miejsce 1 lutego zajęła Anna Krukowska, która do tej pory pracowała w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie w dziale administracji.

Podczas sesji radna PiS Beata Fastyn pytała, dlaczego przy zmianie kierownika POIK nie odbył się konkurs na to stanowisko, tak jak w przypadku innych pracowników samorządowych?

Starosta Tadeusz Koryś odpowiedział: „Kiedy rozstała się z nami poprzednia kierowniczka, trzeba było jej obowiązki komuś powierzyć. W najbliższym czasie zarząd zdecyduje, co dalej zrobić z POIK”.

Czyżby to oznaczało ponowną próbę likwidacji ośrodka? Przypomnijmy, że już raz na sesji stawała sprawa włączenia POIK w struktury Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Wtedy od likwidacji uchronił placówkę jeden głos.

Anna Krukowska pytana przez nas o koncepcję połączenia ośrodków, powiedziała, że nie ma nic w tej sprawie do powiedzenia. Dowiedzieliśmy się natomiast, że  POIK pracuje tak jak dotychczas i ma w planie rozwijanie grup wsparcia zarówno dla osób krzywdzonych, jak i sprawców.

Dodajmy, że wyłanianie pracowników samorządowych w drodze konkursu jest wymogiem ustawowym. Jeśli zaś chodzii o krótki czas, bo planowane jest połączenie POIK z PCPR, można było zlecić zastępstwo jednemu z pracowników ośrodka. (sos)

 

A A A
13.02.2012
godz.12:46

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt