przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245118 odwiedzin
Miasto przeznaczy na budowę komendy 3,5 mln

Do 2015 roku w Sochaczewie stanąć ma nowa siedziba Komendy Powiatowej Policji. Wkład miasta w tę inwestycję wyniesie w sumie 3,5 mln złotych. To najwięcej ze wszystkich samorządów powiatu sochaczewskiego. W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie poświęcone przygotowaniom do rozpoczęcia tej bardzo oczekiwanej inwestycji.

Wzięli w nim udział:  zastępca  Komendanta Mazowieckiego Komendy Wojewódzkiej Policji insp. Janusz  Stępniak, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie insp. Janusz Patury, starosta Tadeusz Koryś, burmistrz Piotr Osiecki oraz samorządowcy z naszego terenu. 

Przypomnijmy, że jeszcze Rada Miejska poprzedniej kadencji przekazała pod budowę komendy wartą 2,5 mln zł działkę usytuowaną przy ul. 1 Maja (po dawnym przedszkolu). Oprócz tego miasto przekaże na rzecz budowy kolejny milion złotych. Podobne deklaracje złożyły samorządy gminy Sochaczew, Teresina  oraz władze powiatu. Inne samorządy albo uznały, że nie stać ich na choćby symboliczne finansowanie tego projektu, albo zadeklarowały mniejsze sumy.

Wszystko więc wskazuje, że zbliżamy się do finału kilkuletnich starań o rozpoczęcie inwestycji. Jeszcze w ubiegłym roku działo się niewiele. Burmistrz Osiecki wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Jolantą Gonta  spotkał się w tej sprawie z wiceministrem spraw wewnętrznych Michałem Deskurem. To na zaproszenie burmistrza wiceminister przyjechał do Sochaczewa. Wizyta okazała się przełomowa. Sprawa ruszyła z miejsca. Sochaczew został jednym z pierwszych miast, które zostało włączone do programu standaryzacji komend policji.

Podczas ubiegłotygodniowego spotkania zastępca Mazowieckiego Komendanta Policji insp. Janusz  Stępniak przedstawił samorządowcom prezentację multimedialną, która zawierała m.in. wizualizację i schemat lokalizacji sochaczewskiej komendy. Wskazał przy tym na zdecydowaną poprawę jakości świadczonych usług, wyższy poziom bezpieczeństwa i porządku publicznego. Program standaryzacji narzuca bowiem pewne wymogi zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, które zostały wpisane w plan inwestycyjny.

- W ramach planowanej inwestycji przewidziano budowę obiektu o powierzchni użytkowej ponad 4,2 tys. mkw. W tym powierzchnia biurowa zajmie ponad 1,5 tys. mkw. Przewidziano również zagospodarowanie terenu wraz z małą architekturą i pełną infrastrukturą techniczną. Aktualnie toczy się postępowanie przetargowe mające na celu wyłonienia wykonawcy wielobranżowej dokumentacji projektowej - poinformował nas Piotr Bieniak z
Zespołu Prasowego Komendy Głównej Policji. 

Pełen tekst w najnowszym numerze.

Agnieszka Poryszewska 

A A A
31.10.2013
godz.08:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt