przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
269010 odwiedzin
Rekordowa pierwsza pomoc

Uczniowie sochaczewskiej Szkoły Podstawowej nr 3 w środe 16 pazdziernika wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu resuscytacji.

Wydarzenie jest częścia programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować” organizowanej przez fundację WOŚP Jurka Owsiaka. Dyrekcja „trójki” wraz z instruktorami działającymi w  szkole - Krystyną Stańkowską i Zofią Szydełko zaprosili uczniów i rodziców na ten zmasowany pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczniowie mieli za zadanie na fantomach wykonać po dwie serie (jedna seria – 2 wdechy i 30 uciśnieć klatki piersiowej) akcji przywracającej wydolność  krążeniowo-oddechową. Pomogali im w tym ich rówieśnicy z 2 Gromady Zuchów z sochaczewskiego hufca. Na salę gimnastyczną trójki wchodziły i wychodziły kolejne klasy, by ustawić się w kolejce do fantomów. W półgodzinnej akcji wzięło w sumie udział kilkaset uczniów szkoły przy ul. H Sawickiej.

Wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej naprawdę przydaje się w życiu, a co ważniejsze, komuś to życie może uratować. Szybka i prawidłowo przeprowadzona akcja resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku omdlenia, utraty świadomości i bezdechu u poszkodowanego trzykrotnie zwiększa jego szanse na przeżycie. (mf)

A A A
18.10.2013
godz.08:52
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt