przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307502 odwiedzin
Nasze święto edukacji

Sochaczewskie kramnice, po renowacji i przebudowie, zaczynają spełniać rolę ośrodka dla ważnych wydarzeń w mieście. Właśnie tam w ostatni piątek, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, do obszernego patio zaproszeni zostali wyróżnieni nauczyciele i uczniowie.

Zanim jednak doszło do uroczystego wręczenia nagród i stypendiów, wszystkim zebranym, za zaangażowanie i sumienna pracę, podziękował burmistrz Piotr Osiecki. Powiedział m.in.: - Nauczycielom i wychowawcom życzę przede wszystkim zadowolenie z wykonywania tego pięknego i trudnego zawodu. Jestem przekonany, że każdego dnia, gdy przychodzicie do pracy, nie wątpicie, że wybrana przez was droga, jest drogą słuszną. To bardzo ważne, by młody człowiek, który spotka was, zobaczył ludzi pełnych pasji, potrafiących tą pasją zarazić.

Następnie burmistrz wraz ze swym zastępcą Markiem Fergińskim oraz przewodniczącą Rady Miasta Jolantą Gonta wręczyli 30 nagród burmistrza wyróżniającym się w tym roku nauczycielom oraz aż 103 stypendia uczniom, którzy spełnili wymagania i od wrześnie do stycznia otrzymywać będą z budżetu miasta wsparcie finansowe z wysokości 60 zł brutto miesięcznie.

Ponadto prowadząca uroczystość Beata Okraska-Ćwiek, naczelnik wydziału edukacji UM, poinformowała, że w poniedziałek, 14 października, podczas odbywających się w Warszawie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej 20 sochaczewskich pedagogów odbierze medale Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość w kramnicach ubarwiły niewątpliwie zaprezentowane na ekranie, często bardzo zabawne, wypowiedzi przedszkolaków na temat pracy pedagogów. A także krótkie humorystyczne scenki w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 1, prezentujące ciężką dolę nauczycieli, na kanwie utworów m.in. Aleksandra Fredry i Stanisława Jachowicza.

Więcej w 41 numerze "Ziemi".

Sławomir Burzyński

A A A
14.10.2013
godz.14:35
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt