przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307487 odwiedzin
Kolorowe kadry i narracja w dymkach

W czwartek 10 października wieczorem w boryszewskim MOK odbyło się otwarcie wernisażu „Sochaczew też ma swoje komiksy”, na którym zostały zaprezentowane prace rysownika - Łukasza Kucińskiego.

 

Tworzenie historii rysunkowych to jego wieloletnia pasja. Po dziewięciu latach jego dzieła ponownie zostały wystawione w filii MOK Boryszew. Na otwarcie wystawy przybyło wielu gości, a wśród nich: burmistrz Marek Fergiński oraz dyrektor sochaczewskiego MOK Halina Pędziejewska.

- Łukasz Kuciński to bezsprzeczny lokalny prekursor gatunku artystycznego, jakim jest komiks. Niezmiernie cieszy mnie to, że w naszym mieście jest tak duże zróżnicowanie kulturalne, gdzie każdy artysta może zaprezentować publiczności swoją twórczość – mówił Marek Fergiński - Wśród zgromadzonych prac najbardziej podoba mi się historyjka z teściową – z uśmiechem na twarzy komentował prace Łukasza Kucińskiego.

A jest co oglądać. W holu MOK zaprezentowano kilkadziesiąt plansz z komiksami w formie pasków (tzw. stripy). Obejrzeć można między innymi serie „Kosmate myśli”. - Przedstawia ona, z mojego punktu widzenia, osobliwe i humorystyczne wypowiedzi wielu kobiet, które napotkałem w swoim życiu i postanowiłem je uwiecznić w formie komiksu – mówił autor rysunków. 

Więcej w najnowszej "Ziemi".

(mf)

A A A
11.10.2013
godz.11:41
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt