przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307500 odwiedzin
Ani myśli o emeryturze

10 października w dniu 65 urodzin Władysława „Gudonisa” Komendarka w galerii MOST, mieszczącej się na parterze miejskiego ratusza, miało miejsce specjalne spotkanie z jubilatem. Odbyło się ono wokół graficznej retrospektywnej wystawy nawiązującej do jego kilkudziesięcioletniej twórczości.

Życzenia składali m.in. burmistrz Marek Fergiński, dyrektor Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska oraz wielu przybyłych tego dnia przyjaciół i fanów artysty. Zamiast tortu był specjalnie ozdobiony piernik. Wraz ze współpracującą muzycznie z Gudonisem Anną Ciurą wszyscy zgormadzeni odśpiewali Władkowi gromkie „Happy Birthday”, życząc przy tym jeszcze wielu sukcesów w jego muzycznej karierze. Sam jubilat dał krótki koncert, wykonując dwa utwory.

- W kosmosie nie obchodzi się urodzin, to taki ziemski zwyczaj – mówił żartobliwie jubilat. Nawiązując tym samym do powstałego niedawno o nim filmu dokumentalnego „W Kosmosie zawsze jest dobrze”, który ma mieć swą premierę na otwarciu Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit 25 pazdziernika w Łodzi.

Z okazji urodzin na wystawie zaprezentowano pozamuzyczny dorobek twórczości sochaczewskiego producenta i kompozytora w postaci okładek albumów, plakatów promujących trasy koncertowe i licznych zdjęć z jego życia. Obejrzeć można analogowe 12-calówki prog rockowej grupy Exodus, artworki 25 albumów powstałych w trakcie solowej kariery, czy unikatowe rodzinne fotografie z czasów młodości muzyka i jego działalności w sochaczewskiej grupie Borysy.

Wystawa w Galerii MOST będzie dostępna do 25 października w godzinach pracy urzędu.

A A A
11.10.2013
godz.08:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt