przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307498 odwiedzin
Brygada coraz bardziej sochaczewska

W piątek 11 października na pl. Kościuszki odbyły się obchody święta 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. To już kolejna uroczystość z udziałem żołnierzy, która zorganizowana została w naszym mieście.

 

Dowództwo 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej ponownie stacjonuje w garnizonie Sochaczew-Bielice od 1 stycznia br. W lutym, również na pl. Kościuszki, oficjalnie powitaliśmy w naszym mieście przeniesioną z Warszawy formację. Jednostką zarządza gen. bryg. Stefan Mordacz.  Głównym zadaniem dowództwa 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej jest zapewnienie sprawnego dowodzenia podległymi pododdziałami oraz planowanie dla nich działań bojowych. Trzon dowództwa stanowią: sztab, pion szkolenia i pion techniczny.

Obchody 69 rocznicy powołania 3 WBROP rozpoczęła uroczysta Msza świętą w kościele św. Wawrzyńca. Następnie zebrani udali się na pl. Kościuszki, gdzie odbył się apel oraz defilada. Całość uświetnił występ orkiestry wojskowej z Radomia. Natomiast dzień wcześniej, czyli 10 października przed południem, na terenie jednostki w Bielicach zorganizowano specjalny pokaz sprzętu wojskowego. Publiczność zobaczyć mogła m.in. elementy zestawów rakietowych małego i krótkiego zasięgu.

Pełóna relacja w kolejnej "Ziemi".

Agnieszka Poryszewska 

A A A
11.10.2013
godz.14:53
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt