przejdź do Sochaczew.pl
207453 odwiedzin
Próbowali rozruszać miasto

W sobotę 5 października na terenie MOSiR odbyła się impreza sportowo-muzyczna „Rozruszaj miasto – Wszyscy dla sporu”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Miasta Sochaczew, której jednym z pomysłodawców był nasz redakcyjny kolega z działu sportowego Tomasz Ertman.

Imprezę otworzył występ zespołu cheeleaderek z „80-tki” i grupy Abstrakt. Swoim pokazem zagrzewali do boju drużyny piłkarskie, przygotowujące się w tym czasie do rozpoczęcia turnieju. Były to wyjątkowe zawody, gdyż swoje reprezentacje (w rozgrywkach wzięło udział 7 zespołów) wystawili przedstawiciele: urzędników, policji, straży pożarnej, pracowników szpitala, wojska, oldboyów i ekipa SPRMS. Turniej rozgrywano równolegle na dwóch boiskach. Zespoły, składające się z siedmiu zawodników, podzielono na dwie grupy.

W grupie A, pod czujnym okiem ich trenera Agaty Kalińskiej, bezkonkurencyjna okazała się ekipa urzędników. Zwyciężyli w obydwu swoich meczach; kolejno 1:0 z drużyną policji i 2:0 z SPRMS. Najlepszą drużyną z grupy B okazała się reprezentacja straży pożarnej, tuż za nimi uplasowali się pracownicy szpitala i z drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinałów. Drużyna wojska, pomimo najwyższego wyniku w całym turnieju (4:0 w spotkaniu z oldboyami), odpadła po pierwszej fazie rozgrywek.

W przerwie przed meczami półfinałowymi swój występ zaprezentowała grupa CARBO DANCE;  zostały także przeprowadzone konkursy dla publiczności, m.in. strzał do bramki z połowy boiska, czy zawody w żonglowaniu futbolówką.

W półfinałach spotkały się drużyny policji ze strażakami (czerwoni gładko pokonali niebieskich 3:0) i urzędników ze szpitalem (2:1 dla pracowników ratusza). W meczu o 3. miejsce padł bezbramkowy remis i o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się pracownicy szpitala. Remisem 1:1 zakończył się również mecz finałowy, w którym  w karnych zwyciężył zespół urzędników.

O godz. 15.00 na scenie pod namiotem rozdano nagrody i puchary za trzy pierwsze miejsca w turnieju. Ponadto indywidualne wyróżnienia przyznano: Marcinowi Markiewiczowi z drużyny urzędników za tytuł króla strzelców; najlepszym bramkarzem został Rafał Felczak z ekipy straży pożarnej; za najlepszego zawodnika turnieju uznano, grającą na obronie w ekipie urzędników, Annę Przygodę, która była jedyną przedstawicielką płci pięknej wśród uczestników zawodów.

Pełna relacja w najnowszym numerze.

Maciej Frankowski

A A A
08.10.2013
godz.14:56
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość