przejdź do Sochaczew.pl
207504 odwiedzin
Pierwsze spotkanie sochaczewskich poetów

Już 4 października odbędzie się pierwsze spotkanie twórców skupionych wokół projektu wydania Antologii Sochaczewskiej Poezji. Weźmie w nim udział Jerzy Jankowski, literat koordynujący przygotowania do publikacji.

 

W organizację przedsięwzięcia, oprócz „Ziemi Sochaczewskiej”, włączyło się Centrum Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki,  Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury. Jej pomysłodawcami są sochaczewscy poeci Tadeusz Hutkowski i Marek Boczek.

Do naszej redakcji zgłosiło się już kilkunastu autorów zainteresowanych zamieszczeniem ich prac w antologii. Próbki ich twórczości znaleźć można w specjalnych zakładkach na naszych stronach internetowych: ziemiasochaczewska.sochaczew.pl oraz ziemia-sochaczewska.pl. Kolejnym etapem projektu jest spotkanie zaplanowane na 4 października. Odbędzie się ono  godz. 17 w sali konferencyjnej w kramnicach. Będzie mieć charakter autorsko-warsztatowy. Po pierwsze będzie to spotkanie z Jerzym Jankowskim. Po drugie  - okazja do zadania mu pytań, także jeżeli chodzi o „techniczną” stronę pisarstwa.

- Nasi twórcy spotkają się po raz pierwszy. Nie oznacza to, że zamykamy się na inne osoby. Wręcz przeciwnie. Zapraszamy do kramnic wszystkich mieszkańców Sochaczewa, którzy lubią poezję, piszą, albo też rozważają zgłoszenie się do naszej akcji, a także tych, którzy po prostu chcą wziąć udział w ciekawym wydarzeniu kulturalnym - zachęca dyrektor centrum kultury Agata Kalińska.

W programie spotkania znajdzie się również formuła tzw. otwartego mikrofonu. Będzie on udostępniony dla wszystkich, którzy będą chcieli zaprezentować swoją twórczość. (ap)

A A A
30.09.2013
godz.22:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość