przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245079 odwiedzin
Wykonawca nie zachował terminu

Do naszej redakcji zaczęli zgłaszać się mieszkańcy zbulwersowani sytuacją na ul. Wyszogrodzkiej. Twierdzili że, prowadząca tam naprawę nawierzchni firma nagle zniknęła z miejsca prac.

Faktycznie na ul. Wyszogrodzkiej po wykonawcy nie ma śladu. Jak ustaliliśmy, roboty prowadzone były  na zlecenie zarządcy drogi Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w porozumieniu z sochaczewskim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. To już kolejne kłopoty z naprawą nawierzchni tej ulicy.

Monika Gadzińska, rzecznik prasowy drugiej z wymienionych instytucji, przekazała nam, że przedstawiciele firmy twierdzą, iż powodem odstąpienie od robót była pogoda. Wyjaśnienie to może dziwić, ponieważ ostatni raz widziano jej pracowników w Chodakowie kilkanaście dni temu. Aura była wtedy wyjątkowo korzystna.

 - Na ul. Wyszogrodzkiej, w ramach rękojmi, prace wykonuje przedsiębiorca, który w ubiegłym roku wykonywał kanalizację na zlecenie ZWiK - powiedziała nam z kolei rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon. - W miejscach wyciętych pod rury kanalizacyjne nawierzchnia znacznie się obniżyła. Wykonawca został zobowiązany do wykonania napraw. Zgodnie z umową, prace te powinien wykonać w przeciągu 7 dni. Teoretycznie więc roboty powinny się zakończyć w ubiegłym tygodniu. Niestety nie zachował wyznaczonego terminu.

W piątek 13 września wykonawca zobowiązał się do zakończenia wszelkich prac naprawczych do połowy tego tygodnia. 

- Mamy nadzieję, że nowy termin ten zostanie zachowany. Jeżeli nie, naprawy wykonamy we własnym zakresie, a ich kosztami obciążymy wykonawcę - podsumowuje Monika Burdon. (ap)

A A A
20.09.2013
godz.12:19
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt