przejdź do Sochaczew.pl
207448 odwiedzin
Tygrysice nie zwalniają tempa

Poznań był miejscem, w którym rugbistki walczyły w I Turnieju Grand Prix Kobiet w Rugby „7”. Już podróż dostarczyła naszym sportsmenkom sporo emocji. Siedemdziesiąt kilometrów przed celem bus, którym jechały na zawody złapał „gumę”. Na szczęście awarię udało się szybko usunąć i Tygrysice ruszyły w kierunku stolicy Wielkopolski.

Przez eliminacje sochaczewianki przeszły bez problemów, a mecz półfinałowy z poznańskimi Czarnymi Różami był ich najlepszym spotkaniem w historii. Gospodynie, w których składzie są byłe lekkoatletki i szczypiornistki musiały uznać wyższość fantastycznie grających Tygrysic, które w opinii obserwatorów były jedyną drużyną, która grała naprawdę w „siódemki”.

W finale nasze dziewczęta trafiły na dominatorki z Gdańska, którym wysoko przegrały pomimo bardzo ambitnej postawy. Występ w Poznaniu należy uznać za bardzo udany. Jeżeli podopieczne Marcina Stencla utrzymają formę oraz fantastyczną atmosferę w drużynie, która z pewnością dodaje sił i chęci do walki, to medal w tej edycji Grand Prix będzie kolejnym w kolekcji sochaczewskich rugbistek, które tym razem zagrały w składzie: Aneta Adamiak, Monika Adamiak, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia Cieślak, Aleksandra Gutowska, Żaneta Król, Monika Pietrzak, Karolina Traczyk, Sandra Walczak, Anna Wysocka oraz trener Marcin Stencel, manager Marta Dybiec oraz pomoc medyczna i medialna Sylwia Witkowska.

Wyniki Tygrysic 

Eliminacje grupowe 

Tygrysice – Atomówki  26:5

punkty: M. Adamiak (12), Traczyk (5), E. Banaszek (5), A. Adamiak (4) 

Tygrysice – Diablice  24:12

punkty: Pietrzak (10), M. Adamiak (9), Traczyk (5) 

Tygrysice – Frogs  21:15

punkty: E. Banaszek (10), M. Adamiak (9), A. Adamiak (2) 

Półfinał  

Tygrysice – Black Roses  26:0

punkty: M. Adamiak (10), A. Adamiak (6), Traczyk (5), Pietrzak (5) 

Finał

Tygrysice – Lechia  0:43

Kolejność turnieju

1.Mario Ladies Gdańsk

2.Tygrysice Sochaczew

3.Black Roses Poznań

4.Igloo Diablice Ruda Śląska

5.Legia RC Warszawa

6.Delia Atomówki Łódź

7.AZS AWF Syrenki Warszawa

8.Ladies Frogs Warszawa

(et)

 

A A A
16.09.2013
godz.10:59
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość