przejdź do Sochaczew.pl
207448 odwiedzin
Nie „pękli” i wygrali

Mecze z Budowlanymi Łódź zawsze były zacięte i do końca trzymały w napięciu. Niestety z reguły wygrywali je rugbiści z miasta włókniarzy. Tym razem było inaczej.

Sochaczewianie wybiegli na boisko bardzo mocno zmobilizowani. Już pierwsza akcja przyniosła Orkanowi punkty. Odzyskana piłka trafiła w ręce Wojciecha Krześniaka, który przebiegł z nią ponad pół boiska i przyłożył na polu punktowym łodzian. Cała akcja trwała około czterdziestu sekund. Świetny początek.

Gospodarze nie poprzestali na tym i przez kolejnych dwadzieścia minut byli stroną dominującą. Już w 8′ nadarzyła się kolejna okazja do zdobycia punktów. Niestety karny wykonany przez Miłosza Popławskiego był niecelny. Budowlani powoli przejęli inicjatywę i raz byli blisko zdobycia przyłożenia. Popełnili jednak błąd i sędzia podyktował przeciwko nim karnego. W 31′ kolejną dynamiczną akcję przeprowadził młody atak Orkana. Popławski kopnął jajo w kierunku pola punktowego gości. Piłka trafiła w ręce Wojciecha Krześniaka, który zdobył drugie przyłożenie.

Budowlani ponownie ruszyli na naszych, często ich prowokując. Dwie minuty przed przerwą zbyt krótki wykop trafił do łodzian, którzy wykorzystali prezent i zdobyli 7 punktów. Chwilę później doszło do sporego zamieszania na boisku. Przez dłuższą chwilę zamiast rugby królował tu boks. Po stoczonej walce wszystko wróciło do normy, a dwóch rugbistów (Łukasz Śmielak z Orkana) zostało ukaranych żółtymi kartkami.

Po zmianie stron Budowlani przejęli inicjatywę, a ich ataki stawały się coraz bardziej groźne. W 50′ doprowadzili do remisu, wykorzystując rzut karny. Na niewiele im się to zdało gdyż osiem minut później nikt nie był w stanie zatrzymać Kamil Wydrzyńskiego, który przyłożył jajo tuż koło słupów. Skutecznie wynik podwyższył Miłosz Popławski. Ostatnie przyłożenie (77′) było autorstwa Przemysława Morawskiego, który po młynie wykorzystał lukę w szykach obronnych i bez kontaktu z rywalem zdobył przyłożenie. Po raz drugi skutecznie podwyższył Popławski ustalając tym samym wynik meczu.

Orkan w sobotnim meczu zagrał bardzo dobrze w obronie wywierając ogromną presję na atakujących rywali. Dobrze funkcjonował młyn, o czym świadczy duża ilość wygranych autów oraz akcje, po których zdobyte zostały przyłożenia. Przyzwoicie wypadł młody atak chociaż zawodnicy w nim grający nie mogą tak łatwo dawać się prowokować. Sochaczewianie wygrali z bardzo wymagającymi Budowlanymi i ten fakt z pewnością bardzo cieszy rugbistów, ich trenera oraz bardzo liczną rzeszę kibiców, którzy zasiedli na trybunach sochaczewskiej Maracany.

RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Budowlani Łódź S.A.  24:10 (10:3)

punkty: W. Krześniak (10), Wydrzyński (5), Morawski (5), Popławski (4)

skład: Kacprzak (Zatorski), Dobrowolski, Wydrzyński, Kościelewski (Gołaszewski), Brażuk,  Kozłowski, Wiktorowski (Morawski), Dudkowski, Plichta, Popławski, W. Krześniak (Piłowski), Wawrzyńczak, Śmielak, Stencel, M. Krześniak

Wyniki II kolejki

Orkan – B.Łódź  24:10 (10:7)

Ogniwo – B.Lublin  27:17 (19:10)

Posnania – Pogoń  7:26 (0:12)

Lechia – Arka  12:22 (9:10)

Tabela

1.Arka Gdynia  9  87-12

2.Pogoń Siedlce  9  49-13

3.Lechia Gdańsk  5  49-25

4.Ogniwo Sopot  5  30-54

5.RC Orkan Sochaczew  5  24-75

6.Budowlani Łódź  4  30-43

7.Posnania Poznań  1  26-46

8.Budowlani Lublin  0  23-50

et

A A A
02.09.2013
godz.08:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość