przejdź do Sochaczew.pl
207583 odwiedzin
Powstaje antologia sochaczewskiej poezji

Rozpoczyna się największa z dotychczasowych akcji literackich na terenie naszego miasta. Jej finałem będzie wydanie unikalnej publikacji - antologii wierszy sochaczewskich poetów. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas kilka interesujących wydarzeń kulturalnych.

Pomysłodawcami tej inicjatywy jest dwójka sochaczewskich poetów: Tadeusz Hutkowski i Marek Boczek. Jak mówią, wszystko zaczęło się od Turnieju Jednego Wiersza. Jest to cykliczna  impreza o charakterze literackim. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich sympatyków poezji, którzy zechcą osobiście zaprezentować przed zgromadzoną publicznością wiersz własnego autorstwa. Sochaczewski Turniej jest okazją do spotkania poetów, zarówno tych uznanych, publikujących swoje wiersze, jak również amatorów, którzy mają możliwość konfrontacji swoich talentów i integracji ze środowiskiem. 

Jak mówią Tadeusz Hutkowski i Marek Boczek, już jakiś czas temu prowadzili pierwsze rozmowy z autorami. Dotyczyły one przygotowania wydawnictwa stanowiącego zbiór ich dokonań poetyckich. Teraz, dzięki wsparciu burmistrz Piotra Osieckiego i dyrektora Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agaty Kalińskiej, projekt ten wszedł w fazę realizacji. W przygotowanie „Antologii Sochaczewskiej Poezji” włączyła się redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie. Jeżeli chodzi o tę ostatnią instytucję, dodatkowym impulsem stał się fakt, że inicjatywa ta stanowi rozwiniecie koncepcji „Zadumek”, czyli wieczorów poetycko - artystycznych organizowanych w boryszewskim MOK.

Nasz tygodnik będzie regularnie drukował wybrane ze zgłoszonych wierszy. Znaleźć będzie je można w specjalnych zakładkach „sochaczewska poezja” na stronach internetowych: ziemiasochaczewska.sochaczew.pl oraz ziemia-sochaczewska.pl. Zacznijmy jednak od początku.

Do końca roku nasza redakcja przyjmować będzie wiersze autorstwa sochaczewian. Można przesyłać je droga elektroniczną na adres ziemiasochaczewska@gmail.colub dostarczać bezpośrednio do naszej siedziby przy ul. Żeromskiego 12. Jedyna formalność jakiej należy dopełnić dotyczy podpisania oświadczenia, w którym stwierdza się, że jest się autorem przekazanych utworów i wyraża się zgodę na ich bezpłatną publikację.  Do prac warto dołączyć zdjęcie i krótką informację o autorze, wraz z adresem i telefonem kontaktowym. Trzeba mieć ukończone 16 lat. 

Więcej w najnowszym, wtorkowym  numerze tygodnika. 

A A A
16.07.2013
godz.21:16
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość