przejdź do Sochaczew.pl
206066 odwiedzin
Brązowy medal Tygrysic

W sobotę (22.06) Tygrysice udanie zagrały w finałowym turnieju Grand Prix Kobiet w Rugby „7”. Zawody odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Rugbistki trenera Marcina Stencla miały jasno postawiony cel – miejsce na podium. Został on zrealizowany, sochaczewianki wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Polski. W meczach eliminacyjnych Tygrysice zagrały bardzo dobrze w obronie i dwukrotnie zwyciężyły bez straty punktu. Półfinałowe rywalki „Czarne Róże” miały nad naszymi rugbistkami przewagę fizyczną i szybkościową. Pomimo ambitnej walki sochaczewianki przegrały to spotkanie i walce o brąz stanęły naprzeciwko śląskich Diablic. Przeciwniczki miały nad Tygrysicami przewagę psychologiczną gdyż dwa razy w tym sezonie schodziły z boiska jako zwyciężczynie (34:5 i 22:14). Statystyki jednak mają to do siebie, że nie do końca oddają rzeczywistość. Tak było i tym razem chociaż … Mecz był bardzo emocjonującym i zaciętym widowiskiem, który wzbudził zainteresowanie wszystkich będących na zawodach. Tuż przed zakończeniem meczu Diablice prowadziły 17:12. W doliczonym czasie gry Aneta Adamiak wzięła jajo w swoje ręce i pozbyła się go dopiero po kapitalnym rajdzie i przyłożeniu. Skuteczne podwyższenie dało Tygrysicom trzecie miejsce w turnieju finałowym oraz całym cyklu Grand Prix. W ocenie obserwatorów był to najlepszy mecz zawodów.

Na marginesie należy wspomnieć, że Tygrysice grały bez Ewy Piątkowskiej, która podczas występów w reprezentacji Polski nabawiła się kontuzji.Trzecie miejsce to kolejny sukces jakże niedocenianej w naszym mieście sochaczewskiej drużyny, która od początku istnienia była traktowana niepoważnie i z szyderczym uśmiechem na twarzach „fachowców”. Tylko wiara we własne siły oraz dobra atmosfera wewnątrz drużyny powoduje to, że rugby kobiece w Sochaczewie przeżywa medalową prosperitę.

Brązowe medalistki Mistrzostw Polski zagrały w składzie: Aneta Adamiak, Monika Adamiak, Anna Banaszek, Emilia Banaszek, Elżbieta Brzustowska, Natalia Cieślak, Aleksandra Gutowska, Monika Pietrzak, Sandra Walczak, Sylwia Witkowska oraz Karolina Traczyk. Treneram Tygrysic jest Marcin Stencel, a kierownikiem drużyny Marta Dybiec.WynikiEliminacje grupoweTygrysice Sochaczew – AZS AWF Syrenki Warszawa  15:0punkty: E. Banaszek (10), A. Banaszek (5)Tygrysice Sochaczew – Błyskawice Wrocław  36:0punkty: A. Adamiak (6), M. Adamiak (5), A. Banaszek (5), E. Banaszek (5), Gutowska (5), Pietrzak (5), Walczak (5)PółfinałTygrysice Sochaczew – Black Roses Poznań  12:21punkty: E. Banaszek (5), Brzustowska (5), A. Adamiak (2)mecz o III miejsceTygrysice Sochaczew – Diablice Ruda Śląska  19:17punkty: A. Adamiak (7), M. Adamiak (5), A. Banaszek (5), E. Banaszek (2)

(et)

A A A
26.06.2013
godz.10:56
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość