przejdź do Sochaczew.pl
220321 odwiedzin
Szlachetni do paczki!

Szlachetna paczka to przykład mądrego pomagania. Dzięki wywiadom przeprowadzonym przez wolontariuszy zwanych „SuperW”, pomoc trafia do osób naprawdę potrzebujących i w najbardziej adekwatnej formie. W tym roku akcja zawita także do Sochaczewa i okolic.

Podając za oficjalną stroną internetową akcji: „Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do  13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. Średnia wartość paczki dla jednej rodziny zadeklarowana przez darczyńców to 1700 zł. Oznacza to, że łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięga 22,5 mln zł. Jedną paczkę przygotowywało średnio 17 darczyńców – były wśród nich rodziny, grupy znajomych, współpracowników, klasy szkolne. Łącznie darczyńcami zostało 225 tys. osób.”

W związku z tym poszukujemy wolontariuszy (osiem odpowiedzialnych osób), darczyńców i dobroczyńców oraz miejsca na biuro i magazyn, a także informacji o rodzinach w potrzebie.

Osoby chętne do zaangażowania się w tą szlachetną akcję prosimy o kontakt mailowy: moniskos@interia.pl, aporyszewska@gmail.com. Wolontariat łączy. Dołączysz?

Monika Kosowiec – Placek

Lider Szlachetnej Paczki w Sochaczewie

A A A
20.06.2013
godz.08:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość