przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245193 odwiedzin
Młodość to stan ducha

Ci którzy są ze stowarzyszeniem od samego początku i nie uświadczyli „studenckiej repety”, powinni właśnie skończyć studia. Sochaczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już od 5 lat. Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu odbyło się w czwartek 13 czerwca, w Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie.

Spotkanie rozpoczął występ chóru UTW. Prezes stowarzyszenia – Alicja Ozimek  przywitała przybyłych gości, wśród których znaleźli się burmistrzowie Piotr Osiecki i Marek Fergiński, twórcy organizacji, wykładowcy i sami studenci.

Burmistrz Piotr Osiecki pogratulował uniwersytetowi 5-lecia działalności. Wspomniał także o ważnych funkcjach oświatowo-kulturowych, jakie realizuje stowarzyszenie i o najistotniejszym zadaniu - aktywizacji i wsparciu społecznym dla osób w okresie „jesieni życia”. - Jesteście dużą wartością w naszym lokalnym świecie - mówił burmistrz. - Życzę wszystkim studentom w tym gorącym okresie sesji zdania wszystkich egzaminów w pierwszych terminach, a najlepiej jeszcze w „zerówkach”.

Zastępca burmistrza Marek Fergiński wręczył prezes stowarzyszenia Alicji Ozimek ozdobną rycinę, przedstawiającąwyremontowane i otwarte już kramnice, w których od nowego roku akademickiego sochaczewski UTW będzie miał swoją nową siedzibę.

 

Pełen tekst w kolejnej "Ziemi".

Maciej Frankowski

A A A
14.06.2013
godz.15:04
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt